Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

varatut miehet?

Ilmeisemmin epävarmoja tiadoistaan, kun hokevat täällä taidoistaan ja etsivät vastauksia kysymyksiin? Ilmeisemmin suhde rakoilee ja naista ei osata tyydyttää oikein niin on haettava tietoa jotta ei nainen lähde lätkimään. Koettavat hokea myös ettei isoja kaluja oe eikä mies kykene useasti rakastelemaan..Netti sikäli fiksupaikka ettei oma kehu riitäkkää vaan vaaditaan kotona tekoja sillä vaimonne lukee näitä palstoja ja voivat lähteä ?
7127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ootsä iso ja komee, kun nyt vaan tulisit sieltä kotia panemaan vaimoas itsekin,,,

Äänestä

Eikös se ole vaan hyvä juttu jos varatut miehet etsii uusia konsteja saada omat naisensa nauttimaan yhteisestä seksistä enemmän? Eri juttu jos tyrkyttää itseään muille naisille, mutta siinä tapauksessa taitaa olla jo peli menetetty kotiareenalla?

Äänestä

Ap:llä näyttää olevan kova huoli muista. Huolehdi myös itsestäsi. Seksi on superihana asia, suloista ja herttaista. Jos moitit muita, joku voi luulla, ettei sinulla ole positiivista sanomista seksistä.

Äänestä

Itsellä oikein hyvin, mutta ajattelin miksi aihepalstoilla seksi tms täytyy näin paljon olla parisuhteessa elävien ja tarjoilla palveluja ja kokemuksia, koska ei ole kuin siitä yhdestä. Eikö tavallaan ole siltä toiselta lupa olla jotta kirjoittelee yksityiselämästä?

Äänestä

Ihmisellä on myös sosiaalinen tarve. Ruokamieltymyksistään ja monesta muusta voi puhua vapaasti, muttei vielä seksistä kuin nimettömillä palstoilla. Kuitenkin tarve jutella toisten kanssa on olemassa sekä sen takia, että voi suhteuttaa itseään muihin, että ihan vaan sosiaalisena kontaktina.

Biologiasta johtuu, että parit ovat kovin riitaisia. Hyvin harvoin sattuu, että seksihalut ovat yhtä suuret. Etsitään ratkaisua. Ihmiset uskovat, että psykologiset selitykset ovat oiketa. Biologia on useimmille aivan tuntematonta.

Biologi tietää, että seksihalujen väheneminen jommalta kummalta tai molemmilta, on ihan luonnollista. Enemmän kuitenkin uskotaan psykologisoiden, että halujen väheneminen johtuisi siitä, että "toinen ei ole kyllin hellä". Tämä aiheuttaa loputonta asian vatkaamista ilman tulosta.

Kaikkialla luonnossa, myös ihmisellä, seksihalut ovat PALJON runsaammat kuin niiden tyydytysmahdollisuudet. Siksi niin naimattomat kuin sinkutkin etsivät seuraa.

Miesten ja naisten tarjonta on epäsuhdassa, siksi on olemassa myös ammattilaisia, enemmän naisia kuin miehiä, jotka tarjoavat puutteenalaisille palveluitaan. Kova mutta välttämätön ammatti.

Seksi voi olla myös suloista, ihanaa, taivaallista ja rentouttavaa, mutta valitettavasti näyttää siltä, että jos näistä asioista puhuu sydämen kyllyydestä, sitä puutteenalaiset pitävät inhottavana omanakehuna ja muiden moittimisena.

Äänestä
  • Korjaus, on "naimattomat", p.o. "varatut"

    Äänestä

Jos seksi ei ole tärkeä niin miksi mennä naimisiin? Onko joku muu kuten riippuvuus tai raha? Lapsen voi myös aluille laittaa joku muu, joka voi olla varojen vuoksi suvulle tärkeä? Köyhempikin nainen pääsee näin osingoille vaikka rahakkaalla ei seisois tai olis niin pieni?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iso ja komea;)? kirjoitti:

Ilmeisemmin epävarmoja tiadoistaan, kun hokevat täällä taidoistaan ja etsivät vastauksia kysymyksiin? Ilmeisemmin suhde rakoilee ja naista ei osata tyydyttää oikein niin on haettava tietoa jotta ei nainen lähde lätkimään. Koettavat hokea myös ettei isoja kaluja oe eikä mies kykene useasti rakastelemaan..Netti sikäli fiksupaikka ettei oma kehu riitäkkää vaan vaaditaan kotona tekoja sillä vaimonne lukee näitä palstoja ja voivat lähteä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu