päivä ulkona, joten on aika mennä poimimaan se kaikki mitä maailmalla on tarjolla ;).
Ensiksi ainakin puskailemaan, vain marjapuskiin, ja siitä eteenpäin en tiedä, mutta huomennahan sen tiedän ;).
https://www.youtube.com/watch?v=6sel2P1hyoc
Ensiksi ainakin puskailemaan, vain marjapuskiin, ja siitä eteenpäin en tiedä, mutta huomennahan sen tiedän ;).
https://www.youtube.com/watch?v=6sel2P1hyoc
Vastaukset 8
Vanhimmat
Minä pidän punaherukoista kokeile syödä niitäkin. "Aamu paketissa", onko se sitten jossain jätesäkissä paketoituna se Aamu?
Marjat jokaisessa lajissa on listalla. Nyt vadelmat ja mustaherukat, kyllä punaherukat on samoin pakkasessa ja nautin niistä myöhemmin.
Ei missään "jätesäkissä", vaan jokainen päivä ja aamu on ainutkertainen kokemus.
Ihmettelen vaan kuinka tuommosta edes kysyt?
mustikkamaidosta? Minusta se on hirveää oksennusta. Marjat marjoina.
Mustaherukoista en pidä, punaherukoista ja puolukoista jostain syystä, syytä en tiedä.
Eipä mene mullekkaan. En ole edes koskaan maistanu, mutta se värikin toisen astiassa tekee häijyä.
Marjoihin ei voi mitään lisukkaita laittaa, ne on marjoina parhaita.
Eräs asiantuntija sanoi kun kysyin, että vähävatsahappoinen himoitsee kaikkea hapanta marjapuolelta. Onko noin, en tiedä, mutta voi se olla tottakin.
vauvasta asti ihmisellä on mieltymys makeaan. Äidin maitokin maistuu hiukan makealta. Karvas voi kertoa myrkyllisyydestä ja esim. koirakaan ei hyvin mielellään syö happamia marjoja.
Tottumushan on toinen luonne ;), olkoon opittu tai syntyperäinen, en tiedä kuin on, mutta nyt
vilkuti vilkuti, nauttikaa päivästä,
riidelkää sovussa ja rakkaudessa,
ja pitää itsestänne ja toisitanne huolta.