Poika 10v ottaa itsestään alastonkuvia

Jessica79

Tein tässä yhtenä iltana väärin - tiedän. Katsoin poikani kännykästä kuvia, mitä on ottanut. Huomasin, että on ottanut itsestään useita kuvia alastomana, joissa kikkeli on seisokissa. Mua huolettaa, että kuvat päätyvät vääriin käsiin. Haluaisin puhua pojan kanssa siitä, kuinka vaarallista on pitää niitä kuvia kännykässä, josta kuka tahansa voi ne nähdä - niin kaverit (ja tällaiset tyhmät äidit) kuin joku tuntematonkin, jos esim. varastaa pojan puhelimen. Mutta jos puhun pojalle asiasta, hän todennäköisesti arvaa mun nhneen kuvat ja nolostuu ja varmaan myös pettyy muhun, koska olen mennyt katsomaan hänen puhelintaan ilman lupaa. Kuvien ottamisessahan ei ole mitään väärää, se on vaan uteliaisuutta ja halusi varmaan nähdä miltä näyttää kun kikkeli on erilainen. Mutta tuli kyllä myös mieleen, että onko nähnyt jossain kuvia, joissa on miehiä ilman vaatteita ja elin seisokissa... Tiedän, että tulee sellaisia kuvia näkemään joskus, varsinkin kun nykyään on niin helppoa löytää netistä tuollaista ihan etsimättäkin. Mutta silti... mua huolestuttaa.

3

855

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • makezu1

      ):

    • minäitte76

      Katsoitko oliko lähettänyt niitä mihinkään?? Pedofiilejä on kaikkialla, minä sen tiedän, valitettavasti.. en tiedä miten ottaisit asian puheeksi, mutta puhua kannattaa, ja pyytää poistamaan kuvat..!! Kysy vaikka mll neuvoa??

    • neuvo123

      Tietysti olet asiasta huolissasi mutta on aivan normaalia että pojat katsovat pornoa siinä iässä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe