takapihan kasvimaa.

Alkanu kukoistaan heittäny siemeniä sinne. Älä märehdi murheitä nainen en katko kukkiasi. Vaikka minun kukkia käyt katkoon.
297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tarkkaan mikä niitä kukkia katkoo, jos nyt yleensä tuo katkominen on muuta kuin provo.
Minä luulin samaa tapahtuvan kateiden ihmisten vuoksi, mutta yllättäin selvis että jänönenhän se on mikä niitä käy maistelemassa. Katkoo varret noin 2-4 sentin korkeudelta maasta ja kukat jää siihen mistä ne on katkottu.

Äänestä

Kyllä mie kattosin "ikkunasta" siellä sitä perse pystyssä lapioitiin toisten kasvimaata. Ja omaan ei sais koskee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luon luonnostaan. kirjoitti:

Alkanu kukoistaan heittäny siemeniä sinne. Älä märehdi murheitä nainen en katko kukkiasi. Vaikka minun kukkia käyt katkoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu