1200L

audimiessw

Myin aikanaan 1200L mallin virolaiselle rallikuskille 50mk;lla. Nyt autoista pyydetään aivan mahdottomia. Eihän niistä kannata edelleenkään satasta enempää maksaa, ainakaan jos tietää millainen lada on ajaa.

7

166

Äänestä

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ladamieseivw

      Ei Ladaa kukaan käyttöautoksi osta. Harrasteautoina on Pobedaa, Volgaa, Mossea ja Ladaa.

    • Kanto.

      Minulla se on käyttöautona ja ahkerasti, sillä aika ajoin ajetaan myös muittenkin ajoja.

    • Runko.

      Nyt puhuttiin normaaleista ihmisistä, eikä venäjämielisistä fanaatikoista.

      • Kanto.

        Meitä tarvitaan, siitä osoituksena se että mm. sinäkin täältä haet apua miltei joka päivä ongelmiisi. Eikös lähetä ostaan elintarvikkeita joissa on venäjän kielellä selostus mitä purkki sisältää. Siitäkin voisi olla jotain apua vaivoihisi.


      • Runko.
        Kanto. kirjoitti:

        Meitä tarvitaan, siitä osoituksena se että mm. sinäkin täältä haet apua miltei joka päivä ongelmiisi. Eikös lähetä ostaan elintarvikkeita joissa on venäjän kielellä selostus mitä purkki sisältää. Siitäkin voisi olla jotain apua vaivoihisi.

        Me suomalaiset emme tiedä, mihin teitä venäjämielisiä fanaatikkoja muka tarvitaan.


      • Kanto.
        Runko. kirjoitti:

        Me suomalaiset emme tiedä, mihin teitä venäjämielisiä fanaatikkoja muka tarvitaan.

        No voi että etkö tiedä, etkö nytkin saanut puhaltaa paineita vähemmäksi täälä Ladapalstalla. Meneppäs muiden autojen sivuille keventään itseäsi niin tiijät varmasti saaneesi sisällesi samaa saastaa takasin monin verroin.


    • Keräilytavaraa

      Niinpä. Tuo 1200L on vielä erityinen nostalgiakosla täällä Härmässä, olihan se yleisimpiä Laduskoita aikanaan.
      Mutta samahan se on monessa muussakin.
      Yks hyvä esimerkki on nämä Tunturin pappa-mallin mopot.
      Niitä sai liikennekuntoisia vielä 90-luvulla ihan parillakin sadalla markalla, mutta hinnat on nykyään ihan toista. Huonoista, ei välttämättä edes käyntikuntoisestakaan saat kyllä varmasti maksaa sellaisen tuhannen euroa, käyttö-/hyväkuntoisesta saa helposti tuollaisen 1500-2000€.
      Itselläni oli otdella hyväkuntoinen Pappa-Tunturi tuollaisena yläasteikäisenä, sillä ei ollut ajettukaan kuin reilu 2000km, kun ostin sen tuhannella markalla. Myin sen sitten lukioaikana tonnilla eteenpäin, mutta nykyään tosiaan vastaavankuntoista et kyllä ainakaan paljoa alle kahden tuhannen saa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1672
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      107
      859
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      634
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      608
    6. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      89
      595
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      536
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe