se pahalta näyttää siltä että saabin valmistus loppuu nyt lopullisesti , harmi sinäänsä kun hyvän auton valmistus loppuu!
kyllä
15
98
Vastaukset
- Kerro?
Miksi niitä pitäisi valmistaa ja kenelle, jos ostajia ei ole?
- ei teikäläisel koska
et ymmärrä autoista yhtään mitään:DDD
- Inga Penga
Täytyy olla pönttöjä alihankkijoita kun myyvät luotolla Saabille mitään. Saabilta pitäisi aina vaatia maksu etukäteen ennen mihinkään ryhtymistä. Kuka uskaltaa enää, jos Saabeja olisi myynnissä, maksaa edes käsirahaa Saabille?
- mitä pahaa
Mitä pahaa siinä on, että valmistus lopetettiin? Auto oli ikivanha, eikä kukaan halunnut sellaista.
- mulle kelpaa
ihan kaikki mallit ja vuosimallit. En tahdo ajaa tojolla joita mahtuu 16 tusinaan.
- iiiiiiiiiiiiiiiiiiii
mulle kelpaa kirjoitti:
ihan kaikki mallit ja vuosimallit. En tahdo ajaa tojolla joita mahtuu 16 tusinaan.
sama täällä kyllä kelpaa ja saab on paras auto
- Ostan Bentleyn
No ostakaa idiootit niitä Saabejanne, älkääkä vain jauhako paskaa. Naurettavaa fanitusta, eikä ainuttakaan Saabia saada myydyksi. Miksi Saab-klubilaiset eivät ostaneet niitä saatanan Saabeja silloin kun vaikeudet tiedettiin? Ei pers'aukiset kylähullut pysty mitään ostamaan.
- Saabbisti
Tars vaihtaa juu ..., mutta kun tää nykynen Saabi kehrää ko kissa vaikka kohta 400 tkm on mittaris. Ruostetta ei missään. Tosin autoa myös hoidettu ja tehty mm. ruostesuojaukset yms.
Mutta ei tästä taida millään ajamalla päästä erooon että vois ostaa uudemman. Toisaalta miks ostaa uutta Saabia kun vanha pelittää niin saatanan hyvin. - 36 on summa
Eivät kylähullut todellakaan pysty ostamaan mitään kunnon autoa. Ainakaan Bentleytä. Toyotan kylähullukin pystyy ostamaan sekä Kian pissankeltaisen maasturin.
- hoputi
Eikös se olisi isänmaallinen teko ostaa kiinalainen epäjumala?
- kuli
Mikä Kiinalainen epäjumala?? Kuli???No se ois kyllä oikea ekoteko.
- Äkkiiii!
Kunhan ryssä valloittaa Suomen, hankkiudun Putinin joukkoihin ja otan selvää Saabien omistajista ja teloitan heidät. Kalmot lähetän Trollhättaniin.
- eikunvaan.
mielenkiinnolla odotan teikäläistä psykopaattia. Mene muualle pätemään kukkakeppi.
- täältäpesee
Rajan takaa kuuluu toverillista telaketjujen huminaa, kohta saabistit kirmaavat yli lahden imemään Svea-mamman tissiä.
- pesepese
jutuistasi käy ilmi omat pelkotilasi sekä puutostilasi. Kärsit fobiasta sekä tissin ja älyn puutteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?5627366Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3312775Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3872054- 1271254
- 311223
Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."
Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl41159- 911016
Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1021002Olet vieläkin täällä
Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h64993- 44852