Oletteko kehittäneet kykyjänne ja miten? Mitkä keinot auttavat parhaiten? Miten yhteyden valoon saa mahdollisimman optimaaliseksi?
Kykyjen kehittäminen
(̿▀̿ ̿Ĺ̯̿̿▀̿ ̿)̄
8155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Harjoittele, harjoittele, harjoittele. Esim meditoimalla luomalla kysymys -> se ajatus mitä tulee ensimmäisenä on se oikea. Vain harjoittelemalla kehittyy. Sekä muista hengitys tekniikka.
Yritin meditoida mutta aina vain pimppa mielessä :(
Älä missään tapauksessa tee siitä mitään ongelmaa henkilö hyvä! Anna sen pyöriä mielessä. Ihan normaalista asiasta on kyse, ja takaan sen olevan järkevämpi juttu pelkkänä kuvitelmanakin, kuin tämmöiset horoskooppihörhöilyt ynnä muu pelleily.
-- Yritin meditoida mutta aina vain pimppa mielessä --
Älä huoli veli hyvä, tuo on meillä vaihtoehtoparantajillakin aivan yleistä.
Joudumme usein "hoidon" yhteydessä käsittelemään myös sen pimppa osaston.
Ja tiedän kyllä mistä puhun olen sentään ylemmän tason Reikämaster.
http://yle.fi/aihe/artikkeli/2013/11/04/terapian-raunioittamat-kasikirjoitus-0
http://yle.fi/uutiset/korkein_oikeus_palasi_karajaoikeuden_linjalle_jasenkorjaaja_tuomittiin_neljasta_seksuaalisesta_hyvaksikaytosta/7159470
Meditoimalla ei saavuteta näkijän lahjaa. Se on tai ei ole jo lapsesta lähtien. Ja todellisia näkijöitä on harvassa. Itseään meedioksi tai näkijäksi kutsuvia on pilvin pimein.
Höpsistä! Kaikki tämä on meissä kaikissa. Näitä juttuja voi kehittää meditoimalla.
Höpsistä itsellesi! Koulutukset ja kurssit antaa mahdollisuuden huijaukseen, olipa kykyjä tai ei. "Olen oikein kurssit käyny" voi "näkijä" kertoa asiakkaalleen.Ja sitten vaan rahaa kiskomaan höynäytettäviltä.
Meditointi = keskittyminen omaan itseen. Sen joko osaa luonnostaan tai sitten se pitää opetella.
Minulta se käy sekunneissa, On aina käynyt. En tajua mitään meditoinnista, joten en ole mikään siitä mitään sanomaan.
Mieli auki ja ennakkoluulot pois. Ei ole muita teitä.