Huuto.Net Julkis

pia

9

2013

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • risto

      Missä whitez asuu.
      Tuntuu ottavan osaa joka keskusteluun

      • A.II

        ...näköjään.


    • mävaan

      Tuntuu olevan todella "kiva" kauppakumppani ainaki ko kahtoo palautteista negatiiviset ja neutraalit palautteet. Kovasti selittää, siitä ois pitäny tulla hiihtäjä.

      • MrWhite

      • Ihmettelijä

      • tottako mooses
        MrWhite kirjoitti:

        On todellakin. Yksi tarina tyypin kauppatavoista löytyy tuolta --> http://www.takamaasto.net/weblog/

        ..vai toisen osapuolen turinaa.Täällä vastaus
        http://www.huuto.net/fi/forum/show_message.php3?id=471148&cat=yleinen


      • Ihmettelijä
        tottako mooses kirjoitti:

        ..vai toisen osapuolen turinaa.Täällä vastaus
        http://www.huuto.net/fi/forum/show_message.php3?id=471148&cat=yleinen

        Piti tuo sama linkittää, mutta linkitinkin vahingossa väärän viestin. :) (Sattuuhan noita.)

        Mielestäni tässä tapauksessa ostaja on menetellyt väärin ja itkee ihan turhasta pitkin Internettiä. Kirjoittais nyt vielä vaikka iltasanomien yleisöpalstalle kovaa kohtaloaan.


    • Blackez

      Sällillä ei ole kavereita joten suoltaa paljon tekstiä huuto.netin forumille ja kyttäilee muitten mahdollisia virheitä ja sääntörikkeitä oikein urakalla. Veikkaisin että on todella uittumainen henkilö in real life. Kuuluu forumin sisäpiiriin jonka yksi suurimpia huvituksia on uusien käyttäjien ojentaminen, jos uusi käyttäjä esim. kysyy palstalla jotain joka on heidän mielestään itsetäänselvää tai sitä on esim. kysytty puoli vuotta sitten niin kehoitetaan tuimaan sävyyn lukemaan säännöt ja sitten tulee haukkumasanat päälle.

      In real life nämä henkilöt ovat pienestä pitäen päähänpotkittuja, syrjittyjä ja nyt sitten päästään palstalle pätemään. Surullista.

      • Poro

        Minä taas olen kuullut, että nämä kotipsykologit ovat pahimmasta päästä. Heidän on pakko yrittää oman tietämättömyytensä takia kategorioida ihmiset tiettyihin lokeroihin ikinä edes heitä näkemättä tai tuntematta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      113
      7792
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      127
      5339
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      30
      3576
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      122
      3563
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2594
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1896
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      357
      1544
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      97
      1540
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      70
      1406
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1376
    Aihe