Piano se vaan soi

http://hienostelua.blogspot.fi/2013/04/lakimies-musiikin-harrastaminen-on.html

Kassulla kun et muutakaan voi.
Pari tuntia illassa nyt vaan pitää suvaita.
891
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Oravat juoksee ränneissä ja tikka hakkaa taukoamatta talon päätyä.

Äänestä

Minä asuin nuorempana ok-talossa, ja autotalli oli meidän bändin treenikämppä. Arkisin soiteltiin 3-4 tuntia, viikonloppuisin meni tuplaten päivässä. Musiikki oli rauhallista death metallia. Naapurit varmasti tykkäsi. Se oli oma tupa oma lupa, ei oltu taloyhtiön mielivallan alaisena.

Äänestä
  • sitä kuoleman jälkeistä death metallia.

    Äänestä

Miksi ostinkaan ok-talon... ....

Äänestä
  • No miksi?

    Äänestä

Ai miksi ostit,no pirustako me tiedetään.

Teidänlaisia on tässä maassa liikaa,ja kun tulee jotain niin mitään ei osata tehdä.

Äänestä

YT-jenkka: anna sensoida anna sen soida! älä koskaan pysäytä pankinjohtajaa älä koskaan pysäytä sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anna sen soida! kirjoitti:

http://hienostelua.blogspot.fi/2013/04/lakimies-musiikin-harrastaminen-on.html

Kassulla kun et muutakaan voi.
Pari tuntia illassa nyt vaan pitää suvaita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu