Lehtisen rooli suurkuntadebatissa

Aina äänessä

Outoa käytöstä puheenjohtajalta suurkuntakeskustelussa.

Puheenjohtajahahmon tarkoitus on kai johtaa ja jakaa puheenvuoroja, mutta ei, tämä Lehtinen käyttää härskisti kaikki tilaisuudet oman agendansa ajamiseen. Puheenjohtaja on hänen mielestään kai diktaattori, joka voi hoitaa kokouksen antamatta kuin vahingossa muille puheenvuoron; jos joku pystyy puskemaan äänensä läpi ilman suotua puheenvuoroa.

6

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sihteerihenkilö

      Onko tosiaan mahdollista, että puheenjohtaja ei jaa puheenvuoroja, vaan käsittää homman olevan niin, että puheenjohtaja on se, joka yksin puhuu?

      No, johtaa puhetta. Senhän voi käsittää miten tahtoo, jos tahtoo?

    • Luulevainen

      Lehtisen roolista kunnassa. Olin katselemassa talo/kiinteistösivuja. Siellä näkyi olevan välittäjänä kaiketi tämä keskusteltu Lehtinen.

      Työpaikka on hyvä olemassa, mutta kun henkilö on kunnan päättäjäpuolella luottamustehtävässä ja kaavoitus ym. kaikkineen tulee kuvioihin kiinteistö/ ja talobisneksessä. Mites arveluttavaa? Vai onko?
      Tulee mieleen näitä kuntien yhteisliityntäasioita seuratessa.

    • Kurjenmiekka1

      Lehtinen pelaa monilla korteilla, mikä ei aina ole Iitin asukkaiden eduksi.

      • petetty elimäkeläine

        Hyviä mielipiteitä Lehtiseltä kun ymmärsi ja huomasi Elimäen tilanteen ja sanoi niin, että Elimäeltä on viety siemenperunatkin. Tosi osuvasti sanottu !!!! ;)Asia on juuri näin! Totta kai pitää Iitin puolta. Arvostakaa sitä ;)


      • Ulkoa muuttanut
        petetty elimäkeläine kirjoitti:

        Hyviä mielipiteitä Lehtiseltä kun ymmärsi ja huomasi Elimäen tilanteen ja sanoi niin, että Elimäeltä on viety siemenperunatkin. Tosi osuvasti sanottu !!!! ;)Asia on juuri näin! Totta kai pitää Iitin puolta. Arvostakaa sitä ;)

        Tottakai Lehtinen pitää Iitin puolta. Kaikki valtuutetut varmasti pitävät ja siitä ei olekaan ollut missään vaiheessa kysymys. Tuo viittaamasickommentti on varmaankin taas erotettu asiayhteydestä jossa Lehtinen on kiivennyt lipputankoon ja karjunut, Kouvolan liitoksen haittapuolia. Hänhän itse kannatti kuitenkin liitosta Lahden kanssa jossa iitille olisi annettu yhtä vähän kuin kaikille Kouvolan kanssa liitoksessa olleille. Liitos ja vieminen sopii hänen mielestään siis joidenkin kanssa muttei joidenkin muiden kanssa. Eihän tässä ole järkeä? Vai löytyykö järki oman edun tavoittelussa? Hänhän oli kaikista äänekkäin valtuutettu Lahden suunnassa ja ny kaikki varmasti tuntevat suuren ja mahtavan Lehtisen. Liitoksen myötä oma paikka tai pojan paikka päättävissä elimissä olisi ollut aika fine. Hyvin on voinut sanoa siis joissain kohdin, mutta kun on oma lehmä ojassa niin meneekö siinä kunnan vai suvun etu edelle.


    • Paitsi että

      Jos Lehtinen olisi kepu niin mitään ongelmaa ei kirjoittajien mielestä olisikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      201
      4347
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      441
      3253
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      2138
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1790
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      5
      1178
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      74
      1023
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1015
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      24
      941
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      75
      908
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      54
      906
    Aihe