Kaveri sopi raisiolaisen autoliikkeen Jaakko nimisen omistajan kanssa autokaupoista. Kauppias pyysi kaveria viikon päästä tulemaan katsomaan autoa, et auto saapuu hänelle silloin.
Kaveri soitti vielä aamulla kauppiaalle että mihin aikaan hän tulisi. Kello kaksi olisi kai hyvä aika, auto tulee silloin.
Kaveri sitten lähti töistä aikaisemmin (vaimo otti myös vapaata töistä) ja he ajelivat Raisioon. Liikkeen ovet olivat lukossa eikä ketään näkynyt paikalla. Kaveri soitti kauppiaalle että he ovat nyt paikalla, johon kauppias että auto on myyty .
Rehellinen kauppias? Ei todellakaan. Ihmettelen ettei viitsinyt edes ilmoittaa. No tämän negatiivisen kaupankäynnin takia hän voi jopa menettää muutamia asiakkaita. Emme tiedä kuinka monen asiakkaan kanssa hän tälläisen kämmin teki.. vai oliko kenties autossa jotain sellaista vikaa et pakkorako myydä ensimmäiselle.. pistää miettimään.. Huono maine leviää naamakirjassa kuin kulo valkea, vai miten se nyt si sanotaan..
Raisiolainen autokauppiashuijari
19
3396
Vastaukset
- Hauninen Raisiossa
Vaadi kuluttajariitalautakunnassa hyvitystä matkakuluista ja työajan menetyksestä-
Jaakko ei ole vielä huijari. Autoja on liikaa varastossa.
En tunnista ketään Jaakkoa. Onkohan nimi keksitty vai olet erehtynyt. - hui1
Joku V-S autotalo taisi olla . Eikös sen omista joku Jaakko?
- automies Kalle
Raisiolaiset autokauppiaat ovat kuuluja rehellisyydestään vaikka Jaakkoa en tunnekaan.
- niin varmaan
höpö, höpö, puhaha, puhaha.......
- Usko vaan tämä
Semmosia ne jaskat on mutta kun kävelette/pyöräilette niin aivonne saavat happea!
- gafdsaA
Jaakko on vasta viidentoista. Voisiko olla niin, että itse yritit huijata Jaakkoa, kun lupasit hänelle äidin kaksi vuotta vanhasta Avensiksesta 6000 euroa. Onneksi äiti ehti estää aikeesi
- Surffari
Kyllä näitä riittää, kannattaa turvautua isompiin liikkeisiin, missä on henkilökuntaa enemmän kuin 1-2. Yksikin "kauppias" tyrkytti autoa, jossa alla kitkarenkaat ja peräkontissa nastarenkaat. Oli muuten toukokuu menossa. Rahaa otetaan sieltä, mistä sitä nopeimmin saa. Kierretään pikkuliikkeet, kuten etelän museotkin!
- ostahyvämies
onhan sillä nyttenkin hyvä ja halpa toyota myynnissä suosittelen.
- nm1
Niin
- carrr
Kyllä se auto varataan ainostaan käsirahalla.
- onkin
Niin
- Autonostaja
RH-Auto näkyy lopettaneen. Miksi ?
- Anonyymi
Uusi osoite saramäki turku
- Toyotanissankeijo
V-S Autotalo. En suosittele. Samantyylisiä kokemuksia minullakin kun keskustelun aloittajalla......
- Nsnssnnsnsn
Jos sulla on auto myynnissä, ja joku tulee iltapäivällä sitä katsomaan. Myytkö sen aamupäivällä autoa katsomaan tulevalle vai sanotko että en myy kun iltapäivällä tulee toinen renkaita potkimaan? Nopea syö hitaat. Niin se menee.
- Tavallinenautoilija
CC Auton pihalla on monta autoa mutta hintalaput puuttuvat jokaisesta. Mikä on myymisidea?
Osoitd on Teboilin ja keilahallin välissä. - Mummu
Rengas Raisio hävitti sitten minun ja myös monen muut renkaat. Minneköhän nekin sitten joutui. Niin pettynyt!!!!
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1323144- 2232981
En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.791936Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va771579Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2391427- 481148
- 991041
- 115984
- 58968
- 11890