Oletko
Veit multa elämänilon.
tyytyväinen nyt?
17397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
multa enemmän.
Te??
ne muut.oletko onnellinen?
Yksin tämän asian kanssa ollut ja hän joka aiheutti rikkimenemisen.
en ole soititko äsken?
itse pyöritellyt hommia täällä palstalla on nyt jotenkin kääntynyt sinua vastaan? jännä homma...
Vähän tänne kirjoitellut, mitään pyöritystä ollut. Elätkö palstahqrhassa?
suojakuplassa. en yhtään paremmassa kuin palstaharhassa mutta minua taidetaan suojella aivan erityisellä tavalla. koen että moni nykymaailman epäkohta kulminoituu täällä palstalla.
Se riippuu siitä mistä sun elämänilosi tulee. Jos sait sen minulta,ehkä vein ehkä en. Mut jos saat sen muusta lähteestä ja viedään sinulta, se ei ole mun syy. Jos elämänilosi tulee omasta elämästäsi, silloin sitä ei kukaan toinen vie.
Kun elämänilo kumpuaa sisältä, joka on murskattu, mistä ammentaa kun kaivo on imetty tyhjiin?
Sä voit saada sen takaisin, ilman mua. Sulla on siihen hyvät eväät.
Aloittajalle tsemppiä! Mulla taasen elämänilon on vienyt muut surulliset henkkoht asiat jo kauan eikä ulospääsyä kylläkään olekaan. Pitää yrittää vain jotenkin vaan kitkutella ja elää.
Jotkut syntyneet antajiksi jotta voivat antaa heille joilla annettavaa ei ole
Itte sä ilos veit.
Mä olen nyt ihan vitun tyytyväinen elämääni! Ainoo mitä kadun on se, että kattelin sua niinkin pitkään. Ois pitäny dumpata sut paljon aikasemmin. Ja ei, EN todellakaan ole kaivannu sua!
Hitsi näitä tyhmiä aloituksia. Jos toinen ei ole kiinnostunut kaltaisestasi niin omahan on vikasi.
Katse peiliin.
Kukaan ei varmaan tahallaan vienyt toisen elämäniloa, sehän on julmaa!
Aika julmaa on vetäistä hihasta tuollainen aloitus, katos ku jotkut ottaa ihan tosissaan, ja niin meistä kaikista tulee yks' s kak's julmia ilon riistäjiä. Vaikka suurin osa ikävöi vaan.
Mä nyt en loksauta korvaani sulle enkä millekään syytöksille, mut kerro anonyyminä miten sä sen koit, joskus asioiden uloskakistaminen auttaa.
Kaikesta huolimatta ilo tulee sun luo, kun sä annat itsellesi luvan iloita.