Onko kellään ideoita miten voi viettää epähäät? Itse haluaisin perinteisemmän häätilaisuuden, mies taas ei häitä ollenkaan. Pitäisi löytää joku kompromissi siitä välistä.
Oma tärkeä periaate on, että pitäisi vihkiä kirkossa ja että pitäisi kutsua sukulaisia paikalle. Mies taas voisi mennä lounastunnilla maistraatissa naimisiin ilman vieraita ja korkeintaan juhlia illalla kavereiden kanssa. Kun nuo kaksi yhdistää, saa sen perinteisen kirkossa vihkimisen ja iltajuhlan, johon kutsutaan sukulaisia ja kavereita. Eli isot kalliit perinteiset häät...
Mitä ihmeen muita vaihtoehtoja on? Ei saisi olla kalliitkaan, ei haluta laittaa rahaa kiinni yhteen tilaisuuteen niin kuin moni nykyään tuhlaa tuhansia euroja.
Epäperinteiset epähäät?
1
357
Vastaukset
- piparminttuli
Mitä te harrastatte. Entä jos yhdistäisitte hääjuhlaan harrastuksen.
Olen ollut kahdesti tällaisissa häissä. (Eivät olleet kirkkohäät)
Ensimmäisen kerran häät oli talvella ja hääpari harrasti laskettelua. Heidät vihittiin keskellä laskettelurinnettä. Rinne oli valaistu jätkänkynttilöillä ja roihuilla. Todella kaunista. Hääpari laski suksilla puleenväliin rinnettä ja heidät vihittiin siinä. Morsiammella oli valkoinen ihana hääpuku ja sen yllä valkoinen tekoturkis. Sulhanen oli pukeutuntu frakkiin. Sen jälkeen hääjuhla oli laskettelurinteen ravintolassa. Hieman rennommat ohjelmaltaan.
Toinen tällainen juhla oli muutama vuosi sitten. Hääpari harrasti kaanootti retkeilyä.
Hääpaikaksi oli valittu ihana kallioranta johon hääpari saapui veneellä. Juhlat vietettiin kalliolle tehdyssä lavassa ja ruokailu telttakatoksessa. Juhlat oli aivan ihanat. Juhla-aika oli Elokuussa jolloin oli ihanan lämmintä ja koska oli piemää illalla sai järveen ihanan valaistuksen lautoille tehdyillä tulilla.
Jos harrastatte jotain niin voittehan ydistää häät ja harrastuksen. Ehkä tueva mieskin innostuu häistä enemmän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad621208- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99613
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574