Pielaveden Sammon Antti Ruuskanen onnistui kunnonajoituksessaan täydellisesti. Juuri näimme Lassi Etelämäenkin onnistuneen heiton.
Tällä hetkellä Suomella kolmoisjohto keihäässä. Huikeaa!!
Keihäsmitali on jo varma!
5
66
Vastaukset
- korkkaan jo olvin
Tsekki Vesely veteli jo kiilaten suomalaisten väliin joten katsotaan nyt viimeinen kierros vielä ennenkuin juhlitaan.
- *Kukkahame*
Olipa mielenkiintoinen keihäskisa, niin vain on että kaksi mitallia on saalis.
Oikein kyynel ilmestyi silmäkulmaan kun eläydyin tuohon kisaan.
Onnea meille! Meille kaikille! En keihäänheittoa ehtinyt katsella, miesten maratoonin katselin, jännittävä oli lopussa sekin! Onpa hieno juttu, että pääsivät mitalleille siinä lajissa!
- suomi emäntä -
Onnea suomen miehille ,
oli hilkulla ettei tullut kolmoisvoittoa,
mutta loistavaa oli tämäki, ykkönen ja kolmonen suomelle,
huraa huraa huraa , suomi . Ruuskanen on mitallinsa ansainnut,Hän on todella töitä tehnyt sen eteen.Kyynelehtiä piti,on vain niin upeaa,pieni Suomi on urheilukansaa ja kannustus sen mukaista
Asetammeko urheilijoillemme liiansuuria vaatimuksia ja tavoitteita.He kuitenkin harjoittelevat ja kilpailevat äärirajoillaan.
Tottakai urhelijan epäonnistuminen kohdistuu henkilöön ja omakohtainen palautuminen vaatii aikaa.
Nykyisin kyllä valmennusportaassa henkinenvalmennus näyttelee suurta osaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1471306Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli391033Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi48900Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva170878Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus73870Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36825- 54751
Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali145730Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy193728Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42716