Jalkapallon seinään paukutus

Eikö vanhemmat tajua kieltää lapsiltaan jalkapallon pelaamista taloyhtiön pihalla. Kentät vieressä, mutta sama paukutus ikkunoihin ja seiniin jatkuu vuodesta toiseen. Ja jos ei jalkapallo, niin joku muu pallo. Ei tulisi mieleenkään antaa omien muksujen pelata pihalla.
14348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Eivät tajua, täällä yhtiön räpätäti kehotti kakaroita hiljaisemmiksi ja nämä totteli, mutta hetken kuluttua yhden kakaran äiti kävi usuttamassa kakaroita metelöimään "iha just niin paljo ku haluutte". Sama ämmä huutaa vittua, jumalautaa ja perkelettä kun vauvalleen kun se alkaa itkeä. Ne vanhemmat on käytökseltään itsekin kakaroita niin eipä paljoa voi kuvitella selviytyvän kasvattajan roolissa.

Tämän vuoden aikana muuttaneita ne metelöivät apinaperheet, kaikki ne dorkat budjaa fattan ja kelan tukemina asorivareissa.

Äänestä

Ne on kaiken kokosia ja värisiä.. kieltää kymmeniä kertoja,,, aina palaavat samat kusipäät.. möttösen ukko oikein Usuttaa..

Äänestä

Pitää valaa fudiskuula täyteen betonia ja laittaa sopivasti hollille, siihen ku vinkuintiaani kunnolla mokkasiininsa lataa ni tulee nielurisat kerralla metrin päästä pihalle.

Äänestä
  • Kenokaulojen vajakkikersat ei kovaa saa potkastua. sen verran, että seinä lätisee!

    Äänestä

Meillä jo vuosia..

Äänestä

ripottelet toimintapaikalle muutaman haisevan koiranpaskan niin kaikkoavat.

Äänestä
  • Jos syöttäs niille sitä!

    Äänestä

  • kananpaska suoraan kauluksesta sisälle kaadettuna, myös pösilöiden vanhempien autoihin, pyykkeihin ym.
    Tosi monikäyttöistä ja ravitsevaa, haisee isältä-pojalle :D

    Äänestä

Kieltää voi muutkin kuin vanhemmat. Jos vanhemmat tulevat rähjäämään, niin mitä siitä? Heidän rähinöinnistään huolimatta seinään ei saa potkia. Näiden lasten vanhemmille myös kuuluu lasku seinän putsaamisesta. Ei kenenkään tarvitse sitä jumputusta kuunnella, asialle voi tehdä jotakin. Jos ei kerrasta uskota, käyttöön otetaan aina pykälää kovemmat keinot.

Äänestä
  • Viinalle haiseva adh-idioottien isukki työntää löyhkäävää kuonoaan suuhun, heidän kusipäät saa potkia mihin vain. Mikään ei voi kieltää..

    Äänestä

Ei muuten ole täkäläisen taloyhtiön potkiskelijaräkänokista veskareiksi!

Äänestä
  • Tulevia sossupummeja..

    Äänestä

  • ne vain kirjoitti:

    Tulevia sossupummeja..

    Miten niin tulevia? Ne ovat nykyisiä sossupummeja. Säälittäviä ja harmittavia elämäntapaluusereita.

    Äänestä

  • Tellilellilikka kirjoitti:

    Miten niin tulevia? Ne ovat nykyisiä sossupummeja. Säälittäviä ja harmittavia elämäntapaluusereita.

    Nehän ja kusipää vanhemmat lypsää meitä, on siivellä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koko kesän helv...i kirjoitti:

Eikö vanhemmat tajua kieltää lapsiltaan jalkapallon pelaamista taloyhtiön pihalla. Kentät vieressä, mutta sama paukutus ikkunoihin ja seiniin jatkuu vuodesta toiseen. Ja jos ei jalkapallo, niin joku muu pallo. Ei tulisi mieleenkään antaa omien muksujen pelata pihalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu