pidän erästä naista todella vastenmielisenä, valehtelevana sontaläjänä, kaunisteltu versio, niin sanonko suoraan vai olenko kun en olisikaan. Siinä on vaan vaarana se että se nainen käsittää sen väärin?
Mitä mieltä
olette, jos
20144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
vieläkö monta provoa tälle illalle, vai joks vesipää akka koht painuu pahnoilleen?
nuo harhat elämääsi?
Miten voi käsittää väärin
sanomatta, ns. omaan arvoonsa.
sun nätisti puhuttelema mahtaakaan olla? Olet suurenmoinen tuossa sanojen hallinnassa! Onko perinnöllistä vai ihan itsesyntyista verbaalista ilmaisua?
kiitos kuitenkin sarkasmin sävyttämästä kehusta, eikö olisi muuten outoa jos pitäisi kaikista? Jokaiselle on myös inhokki.
Ahaaaa, no sinuun sitte sattu ;).
Mitähän nainen tehnyt?
En tiedä. Mikä sinusta on oikea ratkaisu? Vaikea tuota on väärin käsittää vai luuletko, että hän ajattelisi sinun olevan jotenkin kiinnostunut?
Itse on noilla sanoilla sanoisi kenestäkään. Jättäisin huomiotta. Täysin.
se lienee sivistynein tapa. Ei mulla muuta.
Kandee haukkua kylillä muitten kuulle ja kovaan ääneen. Pääsee sontaläjästä eroon kätevimmin, no hetken aikaa voi joutua selittelee muille mutta fidduukos siittä. Ittellä kans seuraava operaatio haukkua yks tyhjäpäinen täys lauta hutsu maan rakoon niin että korvissa raikaa, katotaan ny miten onnistuu.
päin naamaa asianomaiselle, en puhu muille pahaa, lapsellista touhua.
Onko perusteet olemassa vai sun kuvitelmaa?
Puhuisin sivistyneesti naisen kanssa, jos kyse onkin väärinkäsityksistä?
Tämäkin on hyvä idea. Mutta suutuspäissään puhuminen voi saada tilanteen ilmiliekkeihin. Kannattaa rauhoittua vähän ja ottaa sitten puheeksi.
Totta. Syyttelylinjalla ei kannata lähteä liikkeelle vaan rauhallisesti selvitellen. Jos jättää asiat käsittelemättä, ne jää vaivaamaan eikä pääse asian yli. Parempi siis nostaa kissa pöydälle.
Olen samaa mieltä. Nimittely antaa kuvan lapsellisesta henkilöstä, jolla on taipumus nähdä vika kokonaisuudessaan itsensä ulkopuolella.
Kaikki me pidämme joitakin valehtelijoita vastenmielisinä, mutta näiden sanojen käyttäminen ei edistä kulloisenkin valheen selvittelyä mitenkään.
Elä sie hauku kettään immeistä millään lailla. Jos jostain pittää sannoo jotain kielteistä on parempi ja fiksumpi olla sanomatta mitään. Elämä ei oo muutenkaan ihmiselle helppoo, parempi suhtautua siihen positiivisesti, on ainakin vähän helpompaa ellää ja olla..myönteisyyttä elämän peliin. Ei täällä kukaan helpolla pääse. Suurin osa meistä on elämän "päähänpotkimia" Kultalusikka suussa syntyneet ovat taas toinen tarina. ; )
"VITUN LÄSKI LEHMÄ, MÄ EN OO SUSTA KIINNOSTUNUT, SAATANAN PYLLERÖ"!
entä jos se valehtelija on langanlaiha?