Remington 11/87--- 12/89

sinisorsapuna

Kaverilla olis myytävänä tommonen puoliautomaatti haulikko, tekeekö tuolla remingtonilla mitään?
Vielä kerkiäis sorsastuksen aloitukseen ostaa tuon, mutta meneeköhän rahat hukkaan?

4

2597

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • romuista paras

      Osta pois ei sillä mitään tee.

    • gentoo man

      Kysy kaveriltas, miksi se myy sen. Mikä on todellinen syy ja onko toiminut?
      Ei sitä totuutta täällä löydy.

      Muutenhan tuo on on merkkinä ok.

    • pyyssy

      Tohtiiko tuolla 11/87 ampua täyteisiä?

    • Kyselystäsi on jo monta kuukautta, joten lienet jo kaupat tehnyt niin tiedät fuutako ase. Jos et vielä ole tehnyt kauppoja niin osta pois. Itse ostin -70 luvun alussa käytetyn 1100:n ja ammuin sillä ainakin 2000 laukausta, hieman skeettiä, merilinnustusta ja kanalintu metsästystä. Ase toimi moitteetomasti niin ostin uuden 1100:sen sillä ammuin noin 10000 laukausta em. lajeja.
      Lopetettuani merilinnustuksen vaihdoin remarin päällekkäispiippuiseen, koska kanalintu jahdissä kaksi eri supistus astetta on mielestäni sopivampi. Joten kyllä remari toimii ja kestää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      147
      10843
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5180
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2393
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2083
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1671
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1502
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1204
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1156
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      915
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      872
    Aihe