Osaavatko gerbiilit kiipeillä. Luin hiiristä, rotista ja gerbiileistä hiiret ja rotat olivat loistavia kiipeilijöitä joten kiipeilevätkö gerbiilit, vai tykkäävätkö ennemmim kaivelemaan puruja?
gerbiileistä
tuleva omistaja ehk.
2
188
Vastaukset
Kaiveleminen on kai mieluisin puuha gerbuille, mutta myös kiipeilyvirikkeitä hiirityyliin kannattaa tarjota! Esim. luonnonoksia tai terraarion kattoon ripustettuja naruja.
- hyppymyyrä
Totta.
Gerbiilit tarvitsevat enemmänkin purua, joissa voi kaivella.
15-25cm purua on hyvä määrä. Mutta terraarioon pitää jäädä ilmatilaa.
Myös kiipeilymahdollisuuksia oisi hyvä tarjota. Esim. Erilaisia köysiä, roikkuvia siltoja, korkeita mökkejä, tikkaita..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801867
- 1241570
- 1231100
- 351026
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161011- 78923
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78852- 49852
- 4818