Miksi Robert Helenius yrittää puhua pelottavasti?

ääni pelottaa kovasti

olen ihmetellyt että minkä takia aikuisen miehen täytyy ruveta keksimäön tälläisiä äänen muunteluja kun ei muuten herätä pelkoa vastustajissa. Tämä Heleniushan nimenomaan tunnettiin tälläisenä pulskana pehmo poikana joka valittaa kovasti. Ihmiset on erillaisia, ei siinä mitään ei kaikki voi koviä jätkiä. On toi vaan niin läpinäkyvää että imagon kohottamiseksi ruvetaan puhumaan jollain mörkö äänellä.

zekataa Roopen pelottelu ääni:

http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2014081318570615_jp.shtml

21

4305

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ääni kaada

      ei se itse voi mitään tuolle äänelle mutta ilmeisesti nauttii sen tuomasta
      lisätehosteesta.

    • bätmän

      Äänijänne halvaantunut ja hermo katkennut. Näin löytyi kuukkelilla.

    • Dick Barona

      väitäm - että ei ole katkennut äänijänne. Kyseess on huonohko halpa plagiointi yritys erään steel ringin nyrkkeilijän selityksestä (kyrvän takajänne katkennut) depyytin perumiseen.

      kun ei taidot riitä niin kasvatetaan parta ja möristään: pätee nyrkkeilyyn ja metallimusiikkiin.

    • Boksari

      Tässä mistään jänteistä ole kysymys. Isku tuli aatamin omenaan ja kova. Onneksi muuten meni noin päin, voisi käydä niinkin että ääni olisi falsetissa ja Robbe sirkuttaisi kuin lintu.

    • redsfds

      En tiedä mistä on kyse, mutta ei tuolla kyllä vastustajaa pelotella. Jos sillä jotain tehdään niin kosiskellaan katsojia. En tosin tiedä, että kosiskellaanko heitä hurskaisen showhun vai katsomaan Heleniuksen seuraavaa ottelua.

    • Ottakaa ny edes asioista selville ennen kuin kirjoittelette tyhmiä!

    • Boksari

      Niin kipsu72, mistähän asioista pitäis ottaa selville? Paitsi olla joten kuten selvänä, eiks je?

      • muita tehosteita

        Mikä jalkapallo tuo on? kattokaa nyt kun toimittaja pitää "jalkapalloa"
        sormillaan? Oikeata jalkapalloa ei tuollainen kaveri pidä noin. (ks. 22 sek. kohdalla). Eikä
        moni muukaan.
        Taitaa olla tavallinen rantapallo. Ja miksi tuo Helenius on nykyään
        noin vihasen näkönen? Parta kuin viikingillä ja näyttää hevimerkkiä lopuks.

        Odotin, että Helenius olisi otellut tuossa Tatlin illassa mutta ei.
        Mikä olisi ollut parempaa pr,ää illalle. Ei taida mies olla ottelukunnossa.


      • Veikkaisin
        muita tehosteita kirjoitti:

        Mikä jalkapallo tuo on? kattokaa nyt kun toimittaja pitää "jalkapalloa"
        sormillaan? Oikeata jalkapalloa ei tuollainen kaveri pidä noin. (ks. 22 sek. kohdalla). Eikä
        moni muukaan.
        Taitaa olla tavallinen rantapallo. Ja miksi tuo Helenius on nykyään
        noin vihasen näkönen? Parta kuin viikingillä ja näyttää hevimerkkiä lopuks.

        Odotin, että Helenius olisi otellut tuossa Tatlin illassa mutta ei.
        Mikä olisi ollut parempaa pr,ää illalle. Ei taida mies olla ottelukunnossa.

        Sponsorit ja järjestäjät vaativat show-elkeitä, jotta tulisi katsojia. Paras olisi jos vetäisi jotain Halme-tyyppistä showta, jolloin vihaajat maksaisivat lipuista että vastustaja vetäisi turpaan. Miettikää nyt mitä yleisömääriä Halme veti vaikka taidot oli mitä oli (joo varmaan löi kovaa roinan voimin, mutta siihen se jäi).


    • softball

      Tuo on jonkinlainen pehmopallo.

      • kumipallona luokses

        Kyllä oli "kova jätkä". Oikeata jalkapalloa nuo ei olis saanu potkasemallakaan
        noin kauas.


    • reenaaja.

      Se on kova mies, se reenaa ammatikseen.

    • Karl

      Tuota pallonlyöntipätkää on katsonut jo yli 2 miljoonaa ihmistä

    • ottakaa selvää

      Siitä ottaa selvää, että Heleniuksen ääni on muuttunut vamman seurauksena. Ei "yritä" puhua möreällä äänellä tai muunna ääntään millään muullakaan tavoin.

      hölmöt.

    • alkaako selvitä

      Ei ole muuttunut ääni eikä mitään vammaa ole tullut kun ei ole otellut. Eikä ahvenainmaalla o sparrikavereita eikä saliakaan. Pallo oli feikki johan sen näkee puusilmällä kännissä.

      ps. kertyyhän niitä katseluita kun isä-ukko kattoo repetillä kaiken aikaa, näillä feikkivideoilla on aina oma, hyvin epäilyttävä faniryhmänsä jonka harrastukset eivät ole terveimmästä päästä.

      • Huvittunut

        Ootko sä ihan pelle? :D Jalkapalloa kyllä pystyy pitämään tollein kädessä, siinä mitään feikkiä ole. Robben ääni on oikeasti tuommonen, eikä tuossa ole mitään feikkiä, että tällä videolla on noin monta katsojaa, hauska video, itse ainakin hymähtelen. Haluisinpa tietää ketä sä fanitat niin kovasti kerta robben faneilla ei oo harrastukset terveimmästä päästä? Itse harrastan lentopalloa ja salibandyä, kyllä ne ihan terveellisiä on...


      • jeppe
        Huvittunut kirjoitti:

        Ootko sä ihan pelle? :D Jalkapalloa kyllä pystyy pitämään tollein kädessä, siinä mitään feikkiä ole. Robben ääni on oikeasti tuommonen, eikä tuossa ole mitään feikkiä, että tällä videolla on noin monta katsojaa, hauska video, itse ainakin hymähtelen. Haluisinpa tietää ketä sä fanitat niin kovasti kerta robben faneilla ei oo harrastukset terveimmästä päästä? Itse harrastan lentopalloa ja salibandyä, kyllä ne ihan terveellisiä on...

        Ammattinyrkkeilijä Robert Heleniuksen, 30, kurkku kipeytyi ja ääni katosi tyystin kuukauden päivät sitten. Aluksi epäiltiin, että Heleniuksen kurkkuun olisi iskenyt kiukkuinen tulehdus. Tarkemmissa tutkimuksissa selvisikin paljon vakavampi vamma, jonka nyrkkeilijämestari oli saanut harjoituksissa lujan iskun seurauksena.Viimeisin Heleniukselle tehty diagnoosi kertoo sen ikävän tosiasian, että ammattinyrkkeilijän vasen äänijänne on halvaantunut ja hermo katkennnut.



        Öö.. mikä tos on oikee vaikeeta käsittää.. miten tänne saitille päätyy aina nii tynnyris kasvanutta porukkaa ettei ees lehtee oo eläissään lukenu. Ottakeehan lääkkeet ja menkää kouluun tai jotain.


    • valoja nyt!

      Helenius saanut harjoitteluottelussa iskun, minkä vuoksi ääni on tuollainen ja partaa kasvattaa niin kauan kun ääni muuttuu takaisin normaaliksi. Lukekaa ennen kun tulette avautumaan. Ja mitä ihme paskahousuja ootte jos suomalaista ammattiurheilijaa on turha kannattaa?? Herätys!

      • Vanha Valkku

        Käsittääkseni Helge sparrasi Rosbergia tämän Kalinerovic-ottelua varten, ja Jarno antoi isän kädestä.

        Helge oli uupunut. Oli hiihtänyt Wittingiä karkuun Rosellalle ja ryypännyt koko matkan Kappelskäriin. Kovia kokenut maksa joutui Ruusperin maksaiskun käsittelyyn.

        Lopulta Jarno veti Robben, ei pytystä pihalle vaan kaulasta kanveesiin. Onneksi ääni meni möreään suuntaan. Muuten Rubert sirkuttaisi nyt kuin lintu.


      • tertsunen

        Ei taida Jarno vetää Robbea ulos missään tilanteessa. :D


    • SpottedHorst

      Täällä siis joku sählynpelaaja yrittää päteä nyrkkeilystä väittämällä että pellehermannin markkinointikikka on oikea vamma? Melkoinen nyrkkeilyfoorumi.

      Fanien epäterveet harrastukset-väite on kyllä vahvistettu, on suhteellisen monessa tutkimuksessa todistettu että ainoastaan oidipaaliset taipumukset ja epäterve minäkuva suhteessa omaan seksuaalisuuteen ajaa pallopelien pariin pl. ne missä voi tahkota rahaa.

      Ja mitä väitteeseen "ammattiurheilija" tulee niin ilmeisesti minäkin olen sellainen kun olen rakentanut talon ja hakannut useamman virolaisen juopon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      727
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      128
      676
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      615
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      575
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      179
      530
    Aihe