Mikä mahtaa mun jalkaani vaivata. On ollut aiemminkin paikallisempaa särkyä.Nyt on järkyttävä särky oikeassa jalkaterässä. Särky tuntuu pahimmalta isovarpaan alapuolella päkiässä sekä sisänilkassa ja jalkaholvin tuntumassa. Myös saman jalan polvitaive kolottaa. Edes särkylääke ei auta. Levossa voi hetkeksi helpottaa kunnes liikauttaa jalkaansa. Onko kellään ollut vastaavaa. Kun ei tiedä voiko joku paikka säteillä noin laajasti vai onko kaikki paikat samanaikaisesti ärtynyt? Kokemuksia? Ideoita?Neuvoja?
jalkasärky
Voi särky
2
451
Vastaukset
- päkiäkipu
Minulla alkoi nivelreuma juuri samoilla oireilla mitä kuvailet. En pystynyt lopulta ottamaan yhtään askelta jos en syönyt kourallista särkylääkkeitä. Suosittelen että varaat ajan pikinmiten reumalääkärille.
- Kloll00
Kortisonikuuri parantaa. Ei välttämättä auta mikään muu. Minulla myös äitynyt särkemään kesän aikana jalkoja monesta kohtaa, kävelykin välillä vaikeaa ja mikään muu ei auta kuin kortisoni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1051014
- 99871
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap96767- 76661
- 48645
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi16570- 34496
- 43482
- 25475
Tulimme yöllä reissusta kotosalle
niin heti tämä öinen häiriökäyttäytyminen ilmeni palatessa. Eikö näitä 2-3 alaikästä laittomilla mopoilla rällääjää saa30460