Eli ongelmana on pinttynyt tupakanhaju lasitetulla parvekkeella. Miten hajut saa pois ilman otsonaattoria? Olen etikkaa kokeillut mutta se ei auttanut mitään. Lasien pesukaan ei tuonut apua.
Tupakanhajut pois lasitetulta parvekkeelta ilman otsonaattoria?
7
10864
Vastaukset
- 16+17
Lasien pitäminen auki muutaman päivän tai viikon pitäisi auttaa.
Parveke lähes aina betonia ja se imee tupakan hajut itseensä kuin sieni.
Betoni kannattaa harjata ja sen jälkeen pestä.
Jos parvekkeella on mattoja ja kalusteita, niin ne täytyy pestä. - Mona-Miriaana
Osta tuota autolle tarkoitettua : Itikat pois ainetta.
Kyllä lähtee tupakanhajut ja likakin niin parvekkeiden kuin auton ikkunoistakin.
Märkään riepuun vain ainetta ja pesemään. Mutta muista sitten huuhdella ikkunat pesun jälkeen. - Kuuraanvaan
Vanha ketju, mutta olisiko jollain vinkkivitosta aiheeseen. Parveke pesty nyt kaksi kertaa fairy vesi sekä tolu vesi. Lisäksi tuuletettu nyt 5kk ja haisee edelleen. Pesenkö vielä kerran seinäpinnat ja ikkunat ja sitten luovutan?
- 875847
Tuleeko haju omasta vaiko naapurin parvekkeesta?
Huomasin muuton jälkeen, että aiemmassa asunnossa olleet verhot haisevat selvästi vanhalle tupakalle syystä että alakerran naapuri tapasi käydä parvekkeellaan tupakalla, eikä itseasiassa parvekkeella voinut enää sittemmin oleskella muutoin kuin pitämällä lasit auki, koska jälkihaju oli niin kammottava.
- 8gyk
Vanilja
- mmmmmmmöööp
Oiskohan nenän toiminnan ja mielikuvituksen toiminnan tarkistus ratkaisu ongelmaan.
- Yskösaamu
En tuohon betoniin tarttumista usko. Kankaat ja tapetit kylläkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741