Päästä pyörällä..

pettymysten loppu..?

Mitä näet elämääni, sillä kovin vaihtelee tilanteet hyvin äkisti.. Ja vieläpä ikävälläkin tavalla.
Kiinnostaisi työkuviot sekä suhdepuoli.
Myöskin lasten opiskeluun liittyvät asiat kiinnostaisi. Ja tietenkin kaikki mitä minulle näkyy.
Nainen, 41, vaalea ja sinisilmäinen.

2

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      tavan mukaan, ensimmäinen vastaukseni hävisi bittitaivaaseen. mutta kirjoitan uudestaan.
      sinä olet se tukija ja tukipilari lapsillesi, jonka kanssa he nauravat ja iloitsevat vielä vanhana! teillä on hyvät välit ja se on sinulle kaikkein tärkeintä elämässä, hieno juttu.

      tässä on naisystävä, joka on löytänyt henkisellä saralla uusia mullistuksia. voit lähteä mukaan tutustumaan, mutta pidäthän pientä varaa asiaan, varsinkin jos siihen pitäisi maksaa kustannuksia?
      työssä näen sekä iloa, että kyyneleitä. sieltä lähtee oikein mukava mies pois ja se harmittaa sinua. näin ei olisi pitänyt käydä.

      näen elämääsi muutoksia, ja muuttamista, mutta näin on loppujen lopuksi hyvä, näin sen pitääkin mennä. yhteys säilyy.
      työkuviot ovat naisen käsissä, mutta luotatko häneen?
      sinä ainakin vedät kotiin päin kaikessa, missä voit.

      suhdepuolessa olet avoin, ehkä joskus liiankin avoin. älä vie kotiisi ketään, kenen taustaa et ole vielä tarkistanut.
      olet kiltti ja sinisilmäinen, joskus yksinäisyydentunne teettää ajoittaisia harhakuvitelmia. mutta sinä pidät järjen päässä.

      tässä on pientä matkailua, meren ylitse, pidät hauskaa ja siinä se. tarvitsetkin pientä tuuletusta.
      teillä on jokin perhepaikka, missä voitte viettää lomaa. se on arvokas ja arvo sen kun nousee.
      lasten opiskeluille näen pelkkää hyvää jatkossakin, opiskelupaikalle tulee myös muutoksia. vaihdos vihlaisee sydäntäsi, mutta ei välimatka tee hyville väleillenne muuta, kuin suurta koti-ikävää.
      lapset valmistuvat aikanaan, siihen näen voiton tunteen.

      suhteesi on heikoilla jäillä, älä pidä sitä maailman ainoana asiana, sillä sinä voit löytää parempaa! anna olla, jos on mennäkseen. vahvistut jokaisesta kokemuksesta ja tunnet itsesi, sinulla on lapset ja järkeä päässäsi, asioilla on taipumus muuttua parempaan. ihan totta. jo lasten kautta tulossa on mukavia uutisia, etkä jää toiseksi elämän kamppailussa.

      t. Keskiyö

    • Surusilmä

      Hei. Olkaa kiltti ja vastatkaa minulle, Saanko vielä lapsia?

      Vesimies nainen

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      56
      4234
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      289
      4127
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      163
      3645
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      92
      3545
    5. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      84
      3101
    6. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      31
      2467
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      36
      1875
    8. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1773
    9. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      16
      1763
    10. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1680
    Aihe