Armi Kuuselan Muhoksen vierailun 23.8.2014 julkisen tilaisuuden

No niin...

(/Ilta-Sanomat-suora filmaus) järjestelyt ja ihmisten käyttäytyminen.

Niin, ei ole varmaan kovin fiksua arvostella tässä, mutta tarve on liian pakottava ja hyvät käytöstavat saavat nyt jäädä.

IS:n filamusta oli kiduttavaa seurata, koska järjestelyt olivat mielestäni kehnot. Ihmisten käytöstavat olivat kuin suoraan Junttien luvatusta maasta. Kukka-asetelma oli kummallinen valinta - piikkejä suoraan päävieraan kasvoille, ja kukat peittivät vieraiden näkökentän juhlayleisöön.

Pöydissä paperiliinat. Apua!

En viitsi eritellä junttikäytöstapoja enempää. Miksi eivät konsultoineet jotain ammatti-ihmistä, jotta ei olisi tarvinnut hävetä.

Armi on niin fisku ja sivistynyt ihminen, että hän sivuutti kaikki junttiudet, mutta olisi näin fiksulle ihmiselle ja suomalaiselle merkkihenkilölle suonut arvoisensa tilaisuuden.

Ei pääse mihinkään siitä, että suomalainen on täysjuntti.

2

196

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dungio

      Mitäs se sulle juntille kuuluu? Amerikka on junttien maa.

    • sivistystä?

      Miksi koko seremonioita ja turvamiehiä ym. Meillä on tässä maailmassa ylitsepääsemättömiä ongelmia, jotka vain lakaistaan maton alle. Eivätkö esimerkiksi latotanssit olisi olleet pikantti juttu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1203
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      236
      708
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      59
      655
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      571
    6. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      540
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      498
    9. 36
      494
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe