Nettihakemus on kahdessa päivässä tilillä?

Kelan rahat tuli niin että kun sunnuntai oli viimeinen työttömyyspäivä ja maanantaina netin kautta lähetti niin rahat oli keskiviikkona tilillä. Onko ansiosidonnainen yhtä nopea, kahdessa pankkipäivässä rahat tilillä?
4105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

harvoin noin nopeesti tulee, yleensä ansiosidonnaiset to-pe tilillä jos maanantaina laittaa.

Äänestä

Ihan normaalia. Mulla tiistai viimeinen työttömyyspäivä, keksiviikkona ilmoitus ja perjantaina rahat tilillä, eli eilen viimeksi.

Äänestä
  • Riippuu kassasta, mutta jos kassassa ei ylimääräistä ruuhkaa ja tekee hakemuksen nettilomakkeella, niin maksu 2-3 päivässä on mahdollista.

    Äänestä

jep!mulle ei tule ollenkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ansiosidonnaista kirjoitti:

Kelan rahat tuli niin että kun sunnuntai oli viimeinen työttömyyspäivä ja maanantaina netin kautta lähetti niin rahat oli keskiviikkona tilillä. Onko ansiosidonnainen yhtä nopea, kahdessa pankkipäivässä rahat tilillä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu