mitä ehdottaisitte meijän uudelle pikkuneidille nimeksi?, isosisko on
Matilda Iiris Aurora 2v
itse olemme miettineet nimeä Monika. mitä mieltä olette siitä? kolme nimeä haluamme myös tälle neidille.
pikkuneiti nimeä vailla..
15
733
Vastaukset
- kuikka
..aika tätimäinen nimi, ei sovi mielestäni pienelle tytölle.Kuitenkin se on samankaltainen Matildan kanssa, joten sillä tavalla se olisi osuva nimi.
- tarja
Amanda Meeri Ilona,Mirjami Iida Amanda...minusta Monika on kyllä nätti nimi,muttei ole tyyliltään Matildan kanssa samaa...
- mömmö
Monika Salla Annika
Monika Venla Eveliina - Ripsu
Minusta Monika on mainio nimi! Varmaan tuo "tätimäisyys" johtuu siitä lastenlaulusta Täti Monika, mutta eipä tuo nyt liiaksi nimeä leimaa.
Miltä kuulostaisi:
Monika Anna Maria
Monika Aino Maria
Monika Maria Elina - Aurora
Lastenlaulu täti-Monikasta on jo klassikko, joten miettisin tarkkaan nimen antamista omalle lapselle... On se aika tätimäinen, vaikka kuinka yrittää kuvitella pikku-Monikaa.
Miten olisi Melinda, Melissa, Merika, Mervi, Meri, Meeri, Mikaela, Mimosa, Minerva, Miranda, Mirjami, Mirve, Malla tai Martta?
Noista sopivimmat ovat Meeri, Mikaela ja Minerva.
Toiseksi nimeksi vaikka kukkateemaa tai i-linjaa:
Lilja, Kielo, Vuokko, Erika (kanerva), Linnea, Vanamo, Minttu tai Ruusu.
Iines, Iida, Ilona, Ilse, Ilta tai Inka.
Kolmanneksi vaikka a-nimi:
Amanda, Agnes, Akuliina, Alisa, Aliisa, Alina, Anastasia, Angervo, Annika, Antonia, Augusta.
Eli vaikka
Mikaela Ruusu Aliisa
Meeri Minttu Annika
Minerva Iines Antonia
Miellyttikö mikään näistä ehdotuksista? Mitkä olivat kamalimmat? - aada
Miranda olisi ehkä paras vaihtoehto, myös Amanda, Melinda tai Sabrina voisivat olla hyviä. Esim.
Miranda Iines Amanda
Miranda Eevi Anniina
Miranda Anni Sofia
Miranda Saana Eerika
Miranda Oona Ilona
Miranda Iisa Olivia
Amanda Inka Olivia
Amanda Tinja Ilona
Amanda Siiri Maria
Melinda Petra Tuulia
Melinda Ronja Eerika
Sabrina Anna Emilia
Sabrina Mila Joanna
Mitäs näistä pidit? =) - piitulinukka
Miljaana Iida Amanda
- joo
Melinda Anna Emilia Tosi kaunis nimi vai mitä?
- Pipsaliinu
Melinda Iisa Susanna
- Martta
Marleena Satu Susanna
Martta Kaisa Johanna - Satu
vastauksistanne löytyi paljon kivoja nimiä ja niitä miettiessämme olemme päätyneet ainakin siihen että tytöstä tulee Monika.
mikä kuulostaisi parhaalta
Monika Anna Emilia
Monika Aino Maria
Monika Iida Amanda
Monika Inka Alisa
Monika Iida Joanna
tai keksittekö vielä parempaa yhdistelmää?- -n-
... yhdistelmät Monika Anna Emilia ja Monika Inka Alisa. Alisan laittaisin mieluummin kahdella i:llä, olisi jotenkin suomalaisemman oloinen.
Tässäpä vielä pari uutta ehdotusta makusteltavaksi:
Monika Aada Ilona
Monika Emmi Alina
Monika Inka Adele
Mitä mieltä näistä? - aada
noista ehdotuksista Monika Inka Alisa ja Monika Iida Amanda olivat parhaimmat, ja oishan se kiva, että tytöillä ois samat nimikirjaimet =) Koska Monika on pehmeä, niin toisissa nimissä voisi olla enemmän särmää, kuten Matildankin toisissa nimissä Iiris Aurora!!!
Ehdotuksia:
Monika Irene Amanda!!!
Monika Iines Adela/Adele
Monika Irja Aliisa
Monika Inka Anniina!!
Monika Sara Maria!!
Monika Sara Irina/Irene!!!
Monika Petra Larissa
Monika Ronja Ilona
Monika Ronja Amanda
Monika Nea Mirella
Monika Rosa Erika!!!
Mitä mieltä näistä? =) - Ripsu
Hei taas! Edelleen olen sitä mieltä että
Monika Aino Maria on kiva nimi, mutta myös
Monika Anna Emilia on kaunis ja ajaton.
Monika Inka Alisasta sen sijaan en pidä, jotenkin tuo Monika Inka kolahtaa korvaan huonosti, ei soinnu mielestäni kauniisti yhteen.
Onnea joka tapauksessa nimen valintaan, olisi kiva kuulla mihin lopulta päädyitte! - Sari
Monika Iida Amanda
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6437907Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4512190Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2282092- 1431668
Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511224Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251205Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule981075Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65829Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.54724Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill6715