MInne ihmeeseen voisi tarjota myytäväksi Lasse Virenin kultaista juhlarahaa/mitalia. Ompi joku 70 luvulla Munchen-Montreal kisojen kunniaksi painettu. Näitä painettu 500kpl ja on numeroitu.
Lasse Viren
10
1482
Vastaukset
- 6+11
taas näitä avuttomia ihmisiä. laita roskiin suosiosta. sen verran arvoton mitalli, että jos et saa eurolla myytyä itsepalvelukirppiksellä muun myytävän tavarasi mukana, niin muut myyntikanavat eivät maksa vaivaa.
- Taasko sama kysymys?
Monessa keskusteluketjussa on laadukasta keskustelua ihan samasta aiheesta, kannattaa lukea näitä ketjuja eikä aina kysyä samoja asioita uudelleen.
Minne myydä XXX on yksi yleisimpiä kysymyksiä, ja vastaukset aina samoja... laita huutokauppaan, laita myynti-ilmoitus, tai tarjoa jollekin kauppiaille... kannattaa lukea siis neuvoja joita täältä jo löytyy pilvin pimein.
- Hanz
No empä viitsis laittaa kirppikselle. Painoa mitalilla reilu 100g, joten jo romukullaksi myymällä saan siitä rapiat 2000€. Ajattelin vain että mahdollisesti jotakin hintaa nostattavaa keräilyarvoakin sillä voisi olla. En vain tiedä mihin tarjoaisin.
- 7+1
Tuskin siitä kukaan yli romukullan maksaa, näitä mitaleita löytyy kyllä...
- 2+10
onko kysymyksessä tällainen monetan harkko hinta 345e
http://www3.suomenmoneta.fi/harkot/kultainen-kerailyharkko-lasse-virenin-kunniaksi.html
romukullaksi myynti on oikeastaan se ainut tapa realisoida nämä monetan tusinatuotteet, näillä ei ole todellista keräilyarvoa, koska sitä "keräilijäkuntaa" ei ole olemassa. näitä ostavat yleensä tavalliset ihmiset, eivät keräilijät.
- Hanz
Ei ole tuo kyseinen harkko kyseessä. Kyseinen kapistus on pyöreä, muistaakseni 108g painoa. 18 karaatin kultaa, kaiketi Tillanderin painama/suunnittelema. En ole vastaavaa löytänyt mistään vaikka kuinka olen etsinyt.
- Molari
Mitä Hanz olisit valmis maksamaan....
Tämmönen olis kotona kassakaapissa :-)
- lassen_omia
Mitäs Lasse sanoo, kun yrität myydä hänen omia rahojaan? Miten ne on sinulle joutuneet?
- Anonyymi
voisin ostaa kyseisen mitalin
- Anonyymi
voisin ostaa . Anna tietoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse3167374Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r695205Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1014544Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli174352Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos1134126Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s513900Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1543780Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan743687Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava293576SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha833413