MInne ihmeeseen voisi tarjota myytäväksi Lasse Virenin kultaista juhlarahaa/mitalia. Ompi joku 70 luvulla Munchen-Montreal kisojen kunniaksi painettu. Näitä painettu 500kpl ja on numeroitu.
Lasse Viren
10
1299
Vastaukset
- 6+11
taas näitä avuttomia ihmisiä. laita roskiin suosiosta. sen verran arvoton mitalli, että jos et saa eurolla myytyä itsepalvelukirppiksellä muun myytävän tavarasi mukana, niin muut myyntikanavat eivät maksa vaivaa.
- Taasko sama kysymys?
Monessa keskusteluketjussa on laadukasta keskustelua ihan samasta aiheesta, kannattaa lukea näitä ketjuja eikä aina kysyä samoja asioita uudelleen.
Minne myydä XXX on yksi yleisimpiä kysymyksiä, ja vastaukset aina samoja... laita huutokauppaan, laita myynti-ilmoitus, tai tarjoa jollekin kauppiaille... kannattaa lukea siis neuvoja joita täältä jo löytyy pilvin pimein.
- Hanz
No empä viitsis laittaa kirppikselle. Painoa mitalilla reilu 100g, joten jo romukullaksi myymällä saan siitä rapiat 2000€. Ajattelin vain että mahdollisesti jotakin hintaa nostattavaa keräilyarvoakin sillä voisi olla. En vain tiedä mihin tarjoaisin.
- 7+1
Tuskin siitä kukaan yli romukullan maksaa, näitä mitaleita löytyy kyllä...
- 2+10
onko kysymyksessä tällainen monetan harkko hinta 345e
http://www3.suomenmoneta.fi/harkot/kultainen-kerailyharkko-lasse-virenin-kunniaksi.html
romukullaksi myynti on oikeastaan se ainut tapa realisoida nämä monetan tusinatuotteet, näillä ei ole todellista keräilyarvoa, koska sitä "keräilijäkuntaa" ei ole olemassa. näitä ostavat yleensä tavalliset ihmiset, eivät keräilijät.
- Hanz
Ei ole tuo kyseinen harkko kyseessä. Kyseinen kapistus on pyöreä, muistaakseni 108g painoa. 18 karaatin kultaa, kaiketi Tillanderin painama/suunnittelema. En ole vastaavaa löytänyt mistään vaikka kuinka olen etsinyt.
- Molari
Mitä Hanz olisit valmis maksamaan....
Tämmönen olis kotona kassakaapissa :-)
- lassen_omia
Mitäs Lasse sanoo, kun yrität myydä hänen omia rahojaan? Miten ne on sinulle joutuneet?
- Anonyymi
voisin ostaa kyseisen mitalin
- Anonyymi
voisin ostaa . Anna tietoja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191702
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991538Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37993Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29899Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38861Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50826Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43768Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37760Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37730