Ehkä väärä osasto,mutta ostin kirpparilta sellaisia leveillä nauhoilla olevia valkoisia hengityssuojaimia kun on vanhan pölyisen varaston siivous. Onko kaikki suojaimet muovia niinkuin nämä ostamani? Hetken aikaa käytettyä ilma loppui. Sain repaistua sen pois viime hetkellä.Toisella kerralla sama juttu. Ovatko nuo kokomuoviset suojaimet tarkoitettu johonkin erityiseen tilanteeseen?
Vastaukset 5
- Happi loppuu?
Meillä pölyisten tilojen puhdistuksessa on käytetty edullisia, kertakäyttöisiä "paperisia" hengityssuojaimia ja haalareita. Molempia myydään rautakaupoissa.
- himmentyy
Luulin näitä kertakäyttöisiksi. Olivat muovipussissa ja päällä luki hengityssuojia ja kysymysmerkki.Ne ovat sellaista pehmeää muovia,sellaisia valkoisia leikattuja liinoja. Vähän niinkuin H:n mallisiksi leikattuja.
- Säynätsalo
Luultavasti ostit munasuojat.
Ne on tosiaan tarkoittettu ihan eri tarkoitukseen
niillä suojataan miesten palleja ja kyrrvän jullikkaa.- Happi loppuu?
Oliko tämä Säynätsalo sinun avauksesi? Oli tosiaan väärällä osastolla ja kuulunut isien jutut osastolle. :D
- KERTIS
Olisikohan kyseessä sellaiset vanhan ajan vaiipaliinat? Sellaiset joilla solmittiin vaipat kiinni ennen teippivaippoja? Näyttää kyllä erehdyttävästi solmittavilta kertakäyttö hengityssuojilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17896Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501802- 46737
- 42674
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518