-niminen kirja on kuulemma minfon hörhöjen mukaan raskauttava seikka. Lahti oli aikoinaan lainannut ko. kirjan ja Auer oli saman aikaisesti kävellyt hermostuneesti edestakaisin, muisteli huolestunut kirjastonhoitaja oikein tv:ssä.
Kirja muuten keskittyy sosiaalitutkimuksen menetelmiin.
Voi hyvänen aika sentään. Taitaa oll rovionvirittäjien tikut kastuneet viime päivien sateissa.
Kirja muuten keskittyy sosiaalitutkimuksen menetelmiin.
Voi hyvänen aika sentään. Taitaa oll rovionvirittäjien tikut kastuneet viime päivien sateissa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Annijatta ja Rantakoski taas pallo hukassa,yritetään vääntää taas jotain.Molemmat yhtä pimeitä.Sairas Tara ja Kaljaloota yrittävät Hjacissa löytää ruskeita kuituja valokuvista.Alkaa aiheet loppua.
Anneli Auerin palvojat paniikissa ja sen huomaa. Ruskeankirjava päiväpeitto katosi pussukassa roskapussikasaan. Kuituja keräämällä ei olisi saanut aikaseksi kuin parin sentin pikku-ukon. Laudanpätkät, joista roiskesuoja ja näköeste pienimmille, oli päiväpeiton avulla pykätty, pystyi helposti irrottamaan ja sitten palauttaa puuvajaan muitten laudanpätkien sekaan. Eikös Mäkinen rakentanut jo yöllä vajasta löytämistään laudanpätkistä sekä jostakin kankaanpalasesta tilapäisen suojan ikkuna-aukkoon! Varsinainen mestari!
Syyttäjä: Auer käytti tekoon ja lavastukseen helposti kätkettäviä tarvikkeita.
Rantakoski on pedofiili ja lapsipornon levittäjä.
Belker liittyi just porukkaan, menee jutut täysin överiksi, paniikki kasvaa.
Aiemmin ei ollut jutuissa mitään järkeä, nyt ei sitäkään.
Tara on itsensäpaljastaja ja transvestiitti
Eipäs kun Annelistit. Tuliko suu täyteen?
Annelistit uskovat jopa lentäviin lehmiin jos vain anneli sanoisi niin.
Rantakoski poltettu roviolla ja Annijatta banniin.Jeejee