Uusi blogi

minttuemilia

Hei,

Aloitin uuden blogin www.minttuemilia.com
Saa käydä lukemassa ja kommentoimassa mitä tykkäätte :)

Tällähetkellä siellä on ja tulee muutama postaus kesälomareissusta mutta tulevaisuudessa tulee muodista ja ruuasta jonkin verran päivitettyä

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fhbghbhb

      Nykypäivänä saa usein lukea uutisia hakkereista jotka ovat murtautuneet sinne ja tänne, ja uhkaavat julkistaa henkilöiden tietoja ym. ellei joku tee sitä ja tätä.

      Lähdetään ilman muuta mukaan leikkiin, ja aletaan julkaista hakkereitten nimiä ja tietoja aina kun siihen on 100% todisteet. Usein nämä hakkerit työskentelevät isoissa it-alan yrityksissä, esimerkiksi kuten tämän viestin hakkeri jonka työnantajana toimii CGI Group Sweden. Ruotsissa tuli muuten uusi laki koskien tietomurtoja vähän aikaa sitten, jossa maksimi rangaistus on jopa mukavat 6 vuotta vankeutta Suomen naurettavan 1 vuoteen verrattuna. Esimerkiksi tämä viestissä mainittu hakkeri on laskelmien mukaan syyllistynyt yhteensä vähintään 20 eri rikosnimikkeeseen jota löytyy Suomen lakikirjoissa, joten saattaa olla että jokin päivä kakkua syödään pidemmän aikaa.

      Kaikki mukaan hakkereiden vastaiseen kampanjaan, jos nimi löytyy niin rohkeasti esille vain. Sitä saa mitä tilaa, vai miten se sanonta menikään??

      Andreas Frost

      1969-08-13-XXXX

      Puhelinnumero

      090-13 82 72

      Osoite

      Mariehemsvägen 39 E

      906 52 Umeå

      http://i.imgur.com/OnOs1xD.jpg

      https://se.linkedin.com/pub/andreas-frost/30/a35/250

      -----------------------------------------------------------------

      Pyöräily on mukava laji, melkein yhtä mukava kuin tietokoneiden ja puhelimien hakkerointi?

      Vai mitä koo-mikko Nokia Networksilla on mieltä?

      http://www.valkeakoskensanomat.fi/cs/Satellite?blobcol=urldata&blobkey=id&blobtable=MungoBlobs&blobwhere=1196034641333&ssbinary=true

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      117
      3892
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3225
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      64
      1819
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      218
      1302
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1212
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      199
      974
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      755
    8. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      706
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      696
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      690
    Aihe