Moi!
Olen purjehtimassa veneellä Splitin lähivesillä joko viikon 20.9. - 27.9. tai 27.9 - 4.10.2014.
Olen suurimman osan aikaa liikkeellä yksin, joten mieleen juolahti tarjota halukkaille mahdollisuus yhden-kahden-kolmen päivän purjehdukselle esim. jos teillä aikeita käydä "isoilla saarilla" Brac, Hvar, Vis tms, tai muuten vaan haluatte nähdä Dalmatiaa vesiltä käsin.
Ajankohta roikkuu vielä auki muutaman viikon ja siihen vaikuttaa ennen kaikkea tilanne duunissa, sekä myös lentojen saatavuus.
Kustannuksista: tämä ei ole mikään "Myynti-ilmoitus" - en tee tätä työkseni. Toki toivon, että mukaan tulevat osalistuvat minimissään juokseviin kustannuksiin kuten laituri- ja/tai poijupaikkamaksut sekä polttoaine.
Aikaisempaa purjehdustaitoa ei edellytetä.
Mukaan mahtuu max. 4 henkilöä, jos aikeissa yöpyä veneessä. Rajoitus johtuu siitä, että makuupaikkoja on rajoitetusti, koska pidätän itselläni oikeuden varata koko keulakajuutan itselleni :)
Jos vähääkään kiinnostaa, laita viestiä gmailiin (sunsailor59) tai kysele lisää vastaamalla tähän keskusteluun. Kerron mielelläni lisätietoja.
-S
Kroatian rannikko vesiltä käsin - mahdollisuus
3
421
Vastaukset
Moi
Vielä olisi tarjous voimassa.
Voin siis "kuljettaa" halukkaat esim. Trogirista Braciin tai Hvariin, josta sitten tulette omin voimin pois - jos siis aikeissa käydä noilla "isoilla" saarilla. Toki mihin tahansa muuallekin. Myös koko viikon reissu on mahdollinen.
Kysele rohkeasti lisää - gmaililla tavoittaa!
-E- _Ansu
Olisit ollut viikon myöhemmin liikkeellä ni olisit voinutkin saada seuraa! :)
Lentoja en ole vielä varannut, eli ajankohta vielä auki.
Eli 4. - 11.10. on teorissa myös mahdollinen.
Laita viestiä, kiitos
(sunsailor59 miukumauku gmail.com)
-S
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762376IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk631829- 1541413
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131226Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021191Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48925- 90874
- 71832
- 28803
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43795