Kellään paniikkihäiriön kanssa tinnitystä?
tinnipaniikki
1
54
Vastaukset
- ohjaa mielikuvat avuksi
Paniikkihäiriö on enemmän eräs elämänvaihe. Vaikka olen mies, niinkin helpoissa tilanteissa kuin kauppojen kassoilla aloin panikoimaan jos jotain meni vähänkin pieleen.
Arvelen, että jokaisella paniikkiin joutuvalla on pahempia ongelmia piilotajunnan arkistoissa. Helppojen tilanteiden panikoinnit loppuivat siedettäviksi, mutta ahdistuneisuus on noussut nyt enemmän tilalle.
Puran piilotajuisen ahdistusenergiaa fyysisen toimimisen kautta mm. treenaamalla tai paiskimalla töitä yläkanttiin. Silloin ahdistukselle ei jää niin paljon energiaa.
Ongelmia aiheuttavalla alueella on oma aivosolukkonsa. Sitä voi muokata pitkäjänteisillä tavoitteilla esim. hengitys ja mielikuvatekniikoilla.
Tunsin iltapäivällä vahvaa ahdistusenergiaa nousevan tietoisuuteen ulkotöissä. Kohdistin totutun kaavan mukaisesti ajatuksia paikalle, jossa joki haarautuu.
Annoin psyykelle pyynnön poistaa ahdistusta virran vietäväksi. Jalat, jotka olivat huonon verenkierron taakia usein kylmät, reagoivat vahvalla lämmöntunteella.
Ahdistavat mielikuvat painuivat vähitellen pois. Normitylsyyskin on helpompi kestettävä kuin ankeasta lapsuudesta lähtöisin oleva ahdistava psyyken sisältö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391178- 61103