siis onko tää Pimiä joku Maikkarin luottojuontaja kun joka hiton ohjelmassa sen lärviä taas nähdään, oli Tuubi sun muut, TTT ties monettako kertaa ja taas kohta siinäkin, sen oma ruokaohjelmakin alkaa kohta..sori mutta ei jaksais!
Vappu Pimiä ???
kulunu naama
1478312
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 147
Vanhimmat
Sama täällä. Yököttääää! Pysyis poissa ja keskittyis skumpan juontiin!
Seisokintappaja kaikin puolin.
Eläs nyt. Kun Vappu laittaa korkkarit jalkaan niin hänestä kehkeytyy melkonen seksipeto.
Mikä seksipeto se ylipainoinen vanha mummo muka on? Naamarypyt syvemmät kuin kanjoni.
Kauhea pallinaama ilman meikkiä.
Ihminen ei toki ulkonäölleen mitään voi mutta Vapulla on iso terävä nenä. Onko teillä muilla sama havainto? Vappu on todella tavis ilman meikkiä kuten totesit.
Totuus on että tämä Vappu on nyt ollut esillä jo ihan tarpeeksi, kyllästyttää kun avaa telkkarin tai
radion niin siellähän se on äänessä:( ei jaksa enää, vaihtakaa jo naamaa, aikansa kutakin. Tanssi Tähtösistä pois ja Novalta, käännän heti kanavaa kun Vappu ilmestyy kuvioihin.
Eikö suomessa ole muita juontajia? On niin itseään täynnä, että oksettaa!
Joku sais listiä sen.
Kuka voi kestää sen räkätystä!
Jätän kertakaikkiaan katsomatta kaikki ohjelmat, joissa se muija on mukana rääkymässä. Ei jaksa eikä viitsi kuunnella sitä räkätystä. Saisi vetäytyä jonnekin muualle pois ruudusta, pilaa näkymät.
Kauhistuin kun laitoin radion kuulumaan lenkille lähtiessäni.Vappuhan siellä räkätti ja kaakatti. Tapanani on kuunnella novaa napeista, tunnin, puolentoista tunnin lenkki sujuu mukavasti radiota kuunnellessa, mutta eilen piti vaihtaa kanavaa.
Vappu on taas palannut Radio Novan aalloille ja eilen saimme kuulla kunniamme hänen arvostelemisestaan. Olemme kuulemma kateellisia hänelle ja hänen onnelleen. En ymmärrä miten kritiikki voi aina olla tässä maassa kateutta eikä totuutta haluta kuulla ja kestää vaikka itse on julkisuuteen haluttu. Oletko Vappu niin lapsellinen että kuvittelet säästyväsi kaikelta pahalta tässä maailmassa esittämällä kaikkien kaveria.
En voi sanoa olevani sinulle kateellinen. Sinulla ei vaan ole minkäänlaista ammattitaitoa, järkyttävää kuunnella miten sinä käsittelet hyvinkin arkoja aiheita ilman minkäälaista tietoa ja taitoa. Jos sinun on pakko olla framilla joka tiedotusvälineessä, pitäydy niissä ruokaohjeissa ja ohjelmissa, ne ovat sinulle paremmin soveltuva alue.
Jo muinaiset Kreikkalaiset totesivat; Nomen Est Omen eli nimi on enne, niin jos siis nimi on Pimiä mitä voimme siitä päätellä.
Onkohan niin että Vappu Pimiän tekopirteyden ja puhumisen taakse kätkeytyy oikeassa elämässä oikeasti tosi ikävä ja ylimielinen ihminen jolle tuo kaikki on vain rahastuskeino.
Taitaa Vappu Pimiä pitää ainoastaan myönteisestä julkisuudesta ja siitä että häntä vain kehutaan mutta jos muut ihmiset ovat hänen kanssaan tai hänen tekemisistään erimieltä niin Vappu raivostuu siitä.
Ihan pimiä muija joo.
Vappu Pimiä l. ruma ja tyhmä akka kaakattaa.
Suosittelen, että ko nainen menisi takasin radioon kaakattamaan juttujaan, niin ei ainakaan tulisi pilaamaan kenenkään vapaa-aikaa tv-ruudun välityksellä. Tosin meillä vaihtuu kanava heti, jos tuo nainen tulee ruutuun keekoilemaan.
Aloittaja selvästi innokkaana seurannut hänen juontamisiaan.
Vaihdan aina kanavaa, kun Pimiän naama vilahtaa.
Inhoan hänen tyyliään, olemustaan ja ulosantiaan.
Nimensä mukainen akka.
Ruma ja rahvaanomainen,
eikö minkäänlaisia tapoja.
aika pornonnäköinen misu...
Sama täällä totaalisen kyllästynyt tuohon Pimiän naamaan ja kikattamiseen. Käännän myös kanavaa jos sen naama vilahtaakaan tv:ssä. Toinen yäk on Kataja ja iänikuinen narinansa hometalostaan....Jossakin tuo Pimiä kertoi haluavansa suomen Martha Stewartiksi,, voi aikoja voi tapoja....
Panisin
Juoppo muija jota ei oma mies ja lapsi kiinnosta..etenee urallaan reittä pitkin,siksi maikkarin pomot tykkää ja prime timeä riittää vuodesta toiseen.
Já sen Jälkeen sen vois kuristaa.
Vappu who? Neva hööd! Vai onko se akka, joka loi uran yöt läpensä toisten €/ kpl laittamia textareita lukemalla. Säälittävää ja naurettavaa
Nyt se lähti Roomaan tyttöjen dokausreissulle. Ja just itsekehu viikonlopun Iltsikassa, miten hän on niin lapsensa elämässä läsnä ja lapsi ja perhe tärkeintä. Niinpä niin ja joopa joo, ei ne suuret sanat vaan teot jne.
Heh heh jutut tällä palstalla saa nauramaan... mut ihan totta.. ei tota naista jaksa kuunnella saatikka katsoa tai lukea siitä lehdistä. Hänestä on tulossa joka paikan höylä kuten Kirka B:staä... hänelle jo naureskeltiin kun oli aina "oikeassa paikassa" huippu tais olla kun hän käveli Liisankadulla (Kruununhaka ) niin kukkapurkki putos päähänsä ja siitä sitten juttu lehteen.. Kai tuo Pimiä kohta lukee telkussa uutisia, selostaa urheilukilpailuja, ennustaa säätä, juontaa kaikki ohjelmat, myös ohjaa ja lavastaa ne....siis tietty maikkarilla..
Nyt mää hokasin,,, tää Pimiä ei ole uskottava siitä johtuu ettei häntä jaksa kuunnella, katsoa..
Kattokaas kakkoselta tai areenalta jaquie brownin päiväkirjat...ja verratkaa.
Nythän hänestä tulee myös kirjailija. Ruokareseptikirja julkaistaan sopivasti joulun alle eli best selleriä pukinkonttiin.
Vappu on kulunut tavisnaama.
Ihan Pimiää touhua. Kiitos ei yhtään enää Vappu Pimiää, menee yli sietokyvyn.
Vappu Pimiä ja Raakkel Lignell ovat kammottava, yliprtsakoita, teennäisiä,ammattitaodottomia juontajaämmiä maikkarilla.
TTT olisi ihan mukavan viihteellinen ohjelma sunnuntaisin, mutta PImiän vuoksi jää katsomatta kuin myös stuodio55 on pilattu ihrakasa-Lignellin vuoksi!
Ja näiden lisäksi tämä ikiblondi typerys Krisse Salminen, aina kun vilahtaakin TVssä vaihdan kanavaa, samaa puujalka paskaa tulee tämän niin "´pirtsakan" muijan suusta.
Ja oletko huomannut? Krissellä on aina se sama ilme. Kuin pikkutytöllä, joka on olevinaan jotain ja tosi lellitty. Ihmettelisin suuresti, jos tuo nainen osaisi joskus vaihtaa ilmettään.
Ikävä todeta, mutta samaa mieltä. Kanavaa on vaihdettava heti. Kuka keksi, että ruokaohjelma on tökätty toisen Emmerdalen jakson tilalle ja vielä perjantaina kun olisi vihdoin aikaa istahtaa ja nauttia Emmerdalesta. TTT tä ei pysty katsomaan eikä studio55. No onneksi on muutakin katsottavaa tai lähden lenkille.
Pimeän 'teen puolisolleni ruokaa' -jutut ja 'olen siivoushullu' -valeet ovat noloja.
Entäs Leppilampi, joka on muka ammattinäyttelijä?! Luulee olevansa niin hyvännäköinen ja hauska, vaikka on todellisuudessa oksettavan teennäinen ja lipevä. On kyllä mennyt teatteriopinnot aivan hukkaan! Joka roolin , kuin juontamisenkin, vetää samalla kaavalla. Sitten ne ennakkoon harjoitellut vitsikkäät heitot!! Sellaista myötähäpeää tunnen, kun katson ko. prinssipojan esiintymistä. Suomalaista tv-katsojaa ei ilmeisesti arvosteta, kun Leppilampi & Pimiä saavat juontaa joka ohjelman. Seuraavaksi varmaan kuullaan uutiset, sää, urheiluselostukset tämän parivaljakon juontamina, kuten joku aiemmin kirjoitti?! Sitten voi telkkarin viedä vintille....
Lipeälampi on kääpiö ja Pimeä on valas.
Valas on liian upea nisäkäs verrattavaksi käkättäjä Pimiään.
Se on totta. Rahvaanomainen
pimee ei ole mikään silmänilo,
saati älynjättiläinen. Ihme että
joku mies on saanut raskaaksi.
Tappaa seisokin pimeässäkin.
Kanava vaihtuu kun vilauskin
raakkuvasta muotopuolesta...
Ei tarvitse jaksaa eikä niitä ohjelmia katsoa. En minäkään vaivaudu, vaan vaihdan televisiokanavaa. Vappu on niin passé ollut jo aikoja sitten sorry vaan.
Mulla sama reaktio Korisevasta, ei vaan jaksa sitä hekotusta ja junttilookia.
Myös tämä väite että kaikki jotka kys laulajaa kritisoi on kateellisia vie viimeistään " voimat ".
Vapun naapureilla kerrostalossa on kivaa, kaakatusta riittänee...
Pimiä on varmaan sanavalmis ja ammattitaitoinen, mutta en jaksa enää yhtään kuunnella saati katsella. Tulee joka tuutista tv:stä ja radiosta. Käännän heti kanavaa. Hyvät ohjelmat jää katsomatta pimiän takia. Eikö suomessa ole muita naamoja juontajaksi. Yksi ja sama joka ohjelmassa niin että katsojat antavat kohta ylen. Ennen oli ellen jokikunnas joka paikassa ja sain tarpeekseni. Nyt vappu pimiä. Ei enää yhtään kiitos... Kohta en avaa enää koko televisiota. Ei kiinnosta pätkääkään pimiä TTT, pimiä laittaa ruokaa, pimiä tekee pinnallista ja tyhjän päiväistä talk showta...yäk
Siis kenen mielestä toi on hyvän näköinen??? Selvästi rumemman kuin hyvän näköisen puolella. Ja selvästi keskivertoa naista rumempi
Vappu varoo selvästi kuvissa sivuprofiiliä, joka onkin poikkeuksellisen ruma.
http://im-www-01.capnova.com/wp-content/uploads/2013/01/Vappu-Pimiä1.gif
Hyvän ruoan ystävänä ostin juuri Vapun reseptikirjan ja olen kokkailemassa itämaista nyhtöpossua. Reseptit jo itsessään saavat veden kielelle, mutta niin saa Vappukin!!
:D hauska vitsi!
Possupaistiainesta niin kirja ja kuin tekijänsäkin.
Oli näköinen miten vaan mutta vapun miehellä on hilloa.
Ihme kun tuollaisen vapun otti.
Monille miehille julkkistyttöystävä/vaimo on "must". Ex daamin (missi) kanssa tuli ero.
Kumpikohan on "pomo" kotona... ;D
Ei mikään ruusu tuo kaakattaja. Pikemminkin MissPiggy.
Vappu on kunnon mature! Himottava milf josta kehkeytynyt kunnon riipputissi, uuhh!
TV kanava kääntyy heti jos ohjelmassa on Pimiä, Kataja, Loiri. Ei kaivamme selvennystä.
SAma täälä etenkin Loiri ja Pimiä pakottavat vaaihtamaan kanavaa. Mikä saatana näitä kyörää joka ohjelmaan. Voiko olla tökerömpää ohjelmaa kuin tekemällä tehty Loirinuotio?
Eiköhän nää kaikki inhokit olleet Rotkon ruutuun vaatimia.
Syitä voi jokainen arvailla?
Toivottavasti inhokit, kuten Pimiä, lähtevät samalla oven avauksella Rotkon kanssa. Rotkohan sai kenkää hiljattain.
Pimiä kaakattaa ja räkättää kohta joka ohjelmassa. Pimiä kokkaa, Pimiä,tanssii, Pimiä juontaa sitä ja tätä, Pimiä,talkshowemäntänä. Tekee mieli heittää tv seinään jos eksyy samalle kanavalle räkättirastaan kanssa. Poistan kohta kolmosen kanavalistalta.
Rotko sai lähteä, koska ei saanut tappiollista firmaa nousemaan suosta. Tarvittiin parempi mies tilalle. Kyse ei siis ollut Rotkon henkilökohtaisesta persoonasta, vaan siitä että oli kykenemätön tehtäviinsä.
Suomessa samat naamat eri ohjelmissa onneksi on kanavia joista valita. En viitsi katsoa enään yhtään kokkausohjelmaa tai muutaman ukon puhelua tulen äärellä!
vasta oli iltalehdessä kehuttu,miten kaunis Vappu on ,aivan kauniin äitinsä kuva.valitettavasti minä en nää minkäänlaista erityiskauneutta tuossa Vapussakaan,mitä pitäis oiken lehtien palstoilla jatkuvasti kuuluttaa.samoin nämä lehtien kehumat "kaunottaret",kuten susanna pentti ja muut silikoni"kaunottaret".mikä minun silmissäni on vikana kun nään heidät erittäin rumina,olenko jotenkin näkövammainen,vai mistä tämä johtuu!!!???
Sivukuva kertoo todellakin kaiken
vanha käytetty milf
http://is12.snstatic.fi/img/978/1288366196437.jpg
armoton rasvaleuka
Taas tulossa kokkiohjelma kera räkyttäjän. Tiedän jo ohjelmaan tulevat vieraat eli kataja, leppilampi, pääskysaari, enbuske hoh hoijaa en tule katsomaan yhtä ainoata jaksoa tuota ohjelmaa. Onneksi Frii Kanavakin näkyy jo
Friillä sitä onkin ohjelmaa, kuinka toiset tappaa toisiaan.
Hei eiks oo pikkusen ala-arvoista arvostella toisen ulkonäköä tuolla lailla, kuinkakohan monella tänne kirjoittaneella on kaksoisleuka, riipputissit jne jne. Pimiä on sanavalmis, suorissakaan lähetyksissä ei jää sanattomaksi. Totta on se että aina samat ihmiset esillä, mutta ilmeisesti kansaa kuitenkin kiinnostaa. Kanavaa voi vaihtaa jos ei kiinnosta.
Se on enemmän, kuin pikkuisen ala-arvoista. Näistä arvostelijoista huomaa iän. Ovat vielä keskenkasvuisia typsyköitä.
Miten niin sanavalmis kaikissa suorissa lähetyksissä mokailee yksinkertaisimmatkin juonnot ja nauraa kätkättää päälle reittä pitin noussut turhis ei tulis ikävä jos poistuis kokonaan iltoja pilaamasta
Rahvaanomainen räkättäjä tämä Pimee.
Miss Piggy. En panisi edes pimeässä ;-D
Järkyttynyt olen että tää kana pääsee taas kotkottamaan jonku kokkiohjelman mukana. Vieraat sitä samaa tuubaa mitä monissa muissakin ohjelmissa (kestotyrkyt taas mukana).
On tämä nyt perkele että toi tyhmääkin tyhmempi blondi pääsee taas tekonauramaan ruutuun. Hyi helvetti että v-tuttaa kun siitä ei pääse eroon.
Kirjoittajat varmaan hekumoiden toivoo, että Pimiä ja muut arvostellut lukisivat tätä ketjua ja heidän mielipiteitään. Olen sitä mieltä, että julkkisten pitäisi ehdottomasti, tutustua itseensä kohdistuvaan kritiikkiin, eikä kuolata ainoastaan kehuja. Kuten Pimiä. Hän ja monet itsevarman oloiset ja tyrkyt julkkikset. Eivät kestä lainkaan kielteisiä arvosteluja itsestään. Ovat siis väärällä tavalla itsevarmoja, jopa narsistisia. Siitä johtuu tuo kova tarve tunkea itseään esille joka paikassa ja olla aina suunapäänä.
Ehkä juuri tälläinen tyyli inhottaa monia. Pimiäkin reagoi vain kehuihin. Muilta jutuilta sulkee korvat ja silmät ja olettaa kaikkien vain jumaloivan häntä.
Jalat pysyisi paremmin maassa ja saisi itsestään realistisemman kuvan. Jos tutustuisi joskus itseensä kohdistuvaan kritiikkiin.
Pitäisikö hänen lopettaa työnsä sen takia, että muutamat eivät siedä häntä. Paljon on muuttunut esiintymisensä ohjelmissa. Ei enää naura "rätkätä", kuten alkuaikoina.
Helpompi olisi vaihtaa esiintyjää kuin muokata rahvaanomaisesta vapusta salonkikelpoinen. Raakkuva moukka. Susiruma ulkomäkö.
ei minua muuten tämä ihminen häiritse,mutta tuo jatkuva roskalehtien kehuminen,miten kaunis tämä Vappu muka on,saa minut sen verran kuohuksiin,että on pakko sanoa tuohon mielipide,kun ei valitettavasti ole mikään kaunotar,vaikka laittais minkälaiset pakkelit.tosi tavallisen näköinen tallukka,eikä millään tavalla edes miellyttävä ja hyvä esiintyjä!!!
Vappuhan ei niitä kehuja kauneudestaan kirjoita, vaan nehän ovat toimittajien mielipiteitä hänen ulkonäöstään. Minusta hän on asiansa osaava juontaja. Työ on opettanut tekijänsä.
kirjoitin että roskalehdet kehuu,lue tarkemmin.
No hänhän on kaunis toimittajien silmissä. Eivätkö he saisi tuda näkemystään esille?
pitää olla dementoitunut tai puolisokea,jos ei erota kaunista ja rumaa!
Tämä Pimiä kertoo opettavansa suomalaiset kokkaamaan? MITÄ ? Ymmärrän jos esim Gordon Ramsay sanoisi noin mutta Pimiä, en ymmärrä millä meriiteillä? Jäis nyt kotiinsa ja olis hiljaa siellä hellan äärellä kokkais omaksi ilokseen!
Kyllä Vappu lukee näitä sillä eilen kanavalla oli äänessä ja voivotteli miten ihmiset sitä ja tätä. Tosi asia on että Vappu on ärsyttävä nainen. Kusi nousi päähän kun pääsi naimisiin ja rikkaisiin sellaisiin.
Hevosen nimi ja naama. Moukan käytös ja tavat. Jos helvetti on olemassa, siellä riippii tyrkyn tauoton raakunta. Miten jollain voi seisoa sen kanssa?!
Seisokintappaja. Säälin sen miestä. Huono naimakauppa.
uppista
uppista
Kyllästynyt samaan naamaan , siksi en edes katso niitä ohjelmia missä se on
Terveisiä Sanna Vakosalle!
Niin pilasivat sen mitä tänään syötäisiin siinäkin näköjään. Ja radio novalla torstai ja perjantai.
Kyllä mitä tänään syötäisiin oli aiemmin meillä yksi ohjelmasuosikki, ei enään. Pimiä ja Syrjänen ohjelmassa aiheutti sen ettei meillä katsota enään edm ohjelmaa. Kiitos vaan hyvän ohjelman pilaamisesta kikattajalla ja "minä" olen Harri Syrjäsellä. Mikäli entiset kokit Alex ja Aki tulevat takaisin palaamme ohjelman katsojiksi. Odotellaan ehkä katsojatilastot aukaisevat k-ketjun silmät. Joku ehdotti jopa boikottia edm ryhmittymään.
Vappu niin mauton ja ärsyttävä muija. Kusi noussut vielä päähän kun pääsi rikkaisiin naimisiin.
Nuoruus ja raikkauskin ovat menetettyjä kortteja. En ymmärrä miksi vaapulle maksetaan esiintymisistä.
Maikkarin ja novan ohjelmien juontajat nykyään surkeita.
Tykkäsin ennen Mitä tänään syötäisiin -pätkistä. Siinä oli hyvät ja selkeät ohjeet ja kaikki. Rento fiilis. Sitten tuli uudistus ja Syrjänen ynnä Pimiä "uusina kasvoina" sähläämään. On jäänyt katsomatta. En kestä Pimiän kiekuvaa ääntä.On kuulemma ihan kouluttautunut radioalalle. Mutta kun ääni ei sovi radioon eikä naama televisioon. Varmaan ihan kelepo kotikokki, mutta tyrkyn ainesta.
Samaa mieltä kuin edelliset, ohjelma siirrettiin Emmerdalen perään ja siellä saa pysyäkin. Katsominen loppui täälläkin UUDISTUKSEN jälkeen. Aki ja Alex oli hyviä, kovasti kaipaan.
Suomessa valmistuu vuosittain paljon hyviä kokkeja. Miksi kokit Aki, Alex ja Harri eivät liputa heidän puolesta? Joku nuori lupaava kokki saisi näkyvyyttä ohjelmassa ja loisi uskoa nuoriin. Pimiällä riittänee töitä muutenkin....
Naama kiinni kateelliset ämmät, sillä kun olen vaimoni kanssa, niin ajattelen Vappua ja hommaan tulee lisää vipinää.
Viimeisin Pimiän temppu pussaili jonkun eukon kanssa. Hän on ollut taas liikaa esillä, ettei olisi tulossa maikkarille uusi kokkiohjelma.
Julkisuudessa on pysyttävä keinojs kaihtamatta. Niinhän tekee Korisevatkin. Ehkä se julkisuus on kuin huume. Kerran kun jää koukkuun, lisää on saatava vaikka mummonsa myymällä. Säälittävän surullista mutta niin totta!
Niin karsea muija, no mies seikkailee yhden kauniin naisen kanssa.
Apua, kikattaja avautuu taas aikakausilehdessä. Rukoillaan ettei tuo enteile ohjelmaa MTV3-kanavalle.
Ihte en vihaa herkästi ihmisiä joidenki luonteenpiirteiden takia.
Minä tykkään Vapusta. Hänen hersyvä nauru on ihanaa. Ja nainen on oikea nainen eikä mikään fitnes riekku. Aito nainen .
Vappu on hyvä juontaja ohjelmassa, kuin ohjelmassa. Alkuaikojen naurun räkätys on loppunut ja suhtautuu asiallisesti ohjelmissaan.
Ei voi mitään mielikuva elää niin voimakkaana ettei voi katsoa ohjelmia jossa on Pimiä
Täällä kans niin vahva mielikuva räkättäjästä ettei katsota ohjelmia joissa tuo on
Ja täällä, kanava kääntyy AINA jos tuon naama tai ääni kuuluu. Ei jaksa samaa jatkuvasti.
vappu pimiä on ihana ja sexsy olemus
Se uusi nuori naiskokki MitäTänäänSyötäisiin -ohjelmassa on kiva. Ei kälätä, ei kikata vaan on hyväntuulinen mukavalla tavalla. Naama ei ole kulunut vielä ja on ammattilainen, Vappuhan on vaan kokkailun harrastaja.
vappu on aivan kuin hesan huora
on pimee
Iltalehdessä oli otsikko, että Vappu Pimiä on päässyt raskauskiloistaan ja on nyt tavoitepainossaan! Ketä kiinnostaa paljonko Pimiä painaa ja mikä on hänen tavoitepainonsa!!!!hei haloo...oikeesti, eikö lehdillä ole mitään oikeeta kirjoittamista. Unohdin ihan tärkeen uutisen, Veitola on vaalennuttanut tukkansa!!!!!!!!!!!
Sinua näkyy kiinnostavan, kun siitä on oikein kommentoitava täällä.
Ei kiinnosta pätkääkään, sinulla on huono päättely kyky. Aukaisin koneelta iltalehden sivun lukeakseni päivän uutisia, niin siinähän se Pimiä uutinen oli. En voi tietää etukäteen mitä lehdessä lukee!
Näkyy sinuakin kiinnostavan.🤣🤣
Vappu on kestojulkkis. Ei lähde ruudusta kulumallakaan. Hänellä on komea mökki Salossa. Siellä on kuvattu Vapun valtakunta ruokaohjelmaa.
Miksi pitäisi kulua ruudusta pois? Sehän on hänen työnsä, jonka vuoksi on ruudussa.
Läski se pimiä on aina vaan. Maha pömpöttää ja lihavat reidet. Sen ukko on nyt joku pörssimiljonääri niin eikö se Emäntä vois jo jäädä kotirouvaksi sopan keittoon ja unohtaa tv-julkisuuden.
Niitä kun on sellaisiakin henkilöitä, jotka haluavat tehdä töitä. Näkyy se ehtivän niitä soppia keitteleen työn ohellakin. Kohdista katkeruutesi näihin kotiäiteihin, jotka työttöminä huippukoulutettuina elävät valtion tuilla.
Onko Pimiän ihan oikeesti miljonääri, mistä hä ne miljoonat on tehnyt? Hänen isänsä oli aikoinaan kepulainen Kelan pääjohtaja.
Korjaus: Pimiän mies.
Ei nyt kuitenkaan Vapun mies.
Allitkin roikkuu pahemmin kuin Alli Paasikivellä. Onneksi se sai kenkää MTS:stä ja saatiin ammattilainen tilalle.
Kun ei tarvitsisi tuota pimiän naamaa nähdä enää missään ja sen loputonta käkätystä.. kait se on loppuelämän kirous...
Vappu Pimiä on todella läski ja vanhan näköinen!
On kuin joku maatuska.
Lyhyet mekot hänen päällä on kauhistuttava näky, pattipolvet ja tukeva polvista ylöspäin, kampaukset epäonnistuneita, roikkuvat tissit(nuori nainen)HUH!!
Pois ruudusta ja lehmän lypsyyn.
Kaheli pois palstalta.
Samaa mieltä,olemus räjähtänyt,hiukset roikkuu,miksi Leppilammelle on valittu kikattava kana.Suomessa on todella tyylikkäitä ja ammattitaitoisia juontajia.Ei kun vaihtoon,en katsele pimiän ohjelmia.
Olipa eilen odottavan näköinen liekö pulla taas uunissa. Ilmeisesti unohtunut muovaavat aluspöksyt unohtunu pukea. Vai laihisko loppu...Ja pitihän se ukkokin tuoda julkisuuteen että tälläisen sain...voi tätä julkisuuden himoutta.
Rasittaa kuunnella tuota käheää sökellystä, kun tuntuu, ettei saa sanottavaansa sanottua, ihan kuin ääni loppuis ja sekoilee sanoissaan, rasittava sönköttäjä. Eilisessä ohjelmassa oli unohtunut rintsikat pois ja rinnat roikku mahan päällä.
vappu oli eilen ilalla hesan ravintolassa strippaamassa
Siis koko pimiä heh,heh, kanavilta pois.
Vappu se ei muutu... Seiskan jutussa kuva, jossa raivosi miss piggynä lentoaseman jonossa muille suomituristeille. Rahvaanomainen, eikä näytä muuksi muuttuneen...
Vappu vaihtoon ja vähän äkkiä .mulla ainakin kanava vaihtuu heti kun tämä noita akka ilmestyy
Kun se olis edes nätti mutta kun ei vaan ole. En koskis kepilläkään moiseen tyyppiin.
Ääni ja olemus on hanurista, ei jaksa katella eikä
kuulla tuon blondin selostusta. Onneksi voi valita
toisen kanavan kuin mainoksissa joka ei miellytä.
Heipat vaan vappu pimiälle!
Kanava vaihtuu kun tuo harakka ruutuu ilmestyy
Vappu Pimiä on nykyään joka paikassa kuten esimerkiksi Radio Novassa, Tanssii Tähtien Ohjelmassa, Maajussille Morsian ohjelmassa mutta onneksi ei kuitenkaan siinä Mitä tänään Syötäisii n ohjelmassa.
Ei tainut juhlat ollakaan niin suuri suksee kun lähes 40 perui saapumisensa. Alkaako kilpi himmetä 🤣
Pitää tämän olla esillä joka tavalla lähtee jouluks ulkomaille jörjedtää mihelkeen viiskymppis pileet??? Ketä kiinnostaa!
Vappu Pimiä; fiksu, empaattinen, rohkea, iloinen, rempseä ja lisäksi vielä kaunis, ihana nainen.
Voi kunpa muutkinkertakaikkisen naiset olisivat edes hiukan hänen kaltaisiaan.
Maikkari on palkannut kaikki julkkisraakit kuukausipalkalla ja näitä kierrätetään joka ohjelmassa. Typerintä katsojien aliarviointia on se kun ex-julkkis saa oman ohjelman ja siellä vierailevat ne muut joilla myös on joku oma väkisintehty "viihdeohjelma". Näitä mainostetaan sitten toistensa ohjelmien mainostauoilla.
Miten joku nainen voi olla noin kauttaaltaan suora/lantioton perseetön, vaikka kuinka yrittää nojata ja kädellä korostaa muka olemassa olematonta lantiota? Kiva on Teemulla köyriä tota ku ei oo ku roikkutissit ja lantioton, perseetön plösö.. ja toi muka treenaa paljo..? Missä se näkyy? Joskus nähny ku muka instas tehny jotain perä lihas juttuja ja ku tolla akalla on täysin olematon perse, sitä ei vaan oo! Ei auta mitkään treenit siihen.. Näyttäny jossain treeni ja nyrkkeilyjutuiski niinku vanhalta muorin lättänä perseeltä...
Vappu Pimiä on aivan ihastuttavan ihminen ja Hänen perheensä🍓
Kyllâ Vappu on seksikäs ja hyvä iloinen juontaja...upeat sääret myös
..t.61 ukm
Tän naama kun ilmestyy ruutuun niin kanava vaihtuu välittömästi.
Ennen oli Vappu hyvää pataa ternimaito Jutan kanssa. Ei ole enää näkynyt.
Ihana Vappu Pimiä. Hän on paitsi kaunis, myös älykäs ja hauska. Meidän perheen suosikki. Vapussa on sellaista mukavasti hehkuvaa lämpöä. Sopii todella hyvin Maajussille morsian ja TTK:n tapaisiin ohjelmiin. Vappu on kirjaimellisesti koko kansan suosikkijuontaja.