Tuleeko Kajaaniin se Microsoftin datakeskus vai ei

Tuleeko Kajaaniin se Microsoftin datakeskus vai ei?
4104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tulee pohjoismaiden suurin gay-keskus. Katukuvassa alkaa näkymään karvaisia spermaperseitä entistä enemmän. Lisäksi tulee uusi homobaari nimeltään Paksu Taneli.
Eli ala jo harjoittamaan sulkijalihaksen rentoutusta.

Äänestä
  • Tekstistäsi oikein näkee ettei sinulla taida olla aivotoimintaa navan yläpuolella.

    Äänestä

Vaikkein minullakaan olenhan Pennasen kaveri.

Äänestä

Kyllä sitä on jo suunniteltu ja rakennustyöt alkaa ennen pitkää. Silloin on työttömillä kirvesmiehillä ja betoniraudoittajilla joksikin aikaa töitä. Odottele rauhassa vaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työtä vailla. kirjoitti:

Tuleeko Kajaaniin se Microsoftin datakeskus vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu