Oma valintanne ei ole ollut huono lapsuus, mielenterveysongelmat yms. oma valintanne on myös pettänyt nuoruudessa ko. olevista syistä kun olette sortuneet päihteisiin! Teitä ei kukaan syytä, mutta lopettakaa tekin itsesäälissä kieriminen ja toisien elämien terrorisointi!!
Toisin sanottuna päihdeongelmat johtuvat monista asioista ja sairaudesta.. Se sairaus on voitettavissa ja siitä toipuu.. koskaan siitä ei täysin parane mutta elämä voittaa! Tajusitko jo?? Sairaus ei ole syysi, mutta siitä eroon taistelu ja toipuminen on sinun velvollisuutesi muita kanssaeläjiä kohtaan!!!
Ottakaa nyt hyvät ihmiset järkikäteen! Lopettakaa se sairaus ja toisia tuhoava elämäntapanne ja hakeutukaa porukalla hoitoon!! Varmasti auttajia löytyy!!
Ympärillä olevat ihmiset auttaa varmasti vaikka olette niiltä varastaneet ja rikkoneet.. Kaikesta huolimatta valtaosa ihmisistä tajuaa että olette sairaita.
Jos ihminen on sairas ja hänelle tarjotaan sairauteen apua niin silloin täytyy ottaa apu vastaan!! Toinen vaihtoehto on että koko kylä kyllästyy ja hakkaa teidät joka kerta kun näkee jossain liikkuvan!
puhdistettavaa
a-klinikalle vaan
1
192
Vastaukset
- Aamulääke ottamatta.
Päivän naurut... Kiitos. Onhan sinulla kaikki ok?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370