HURRAA JA ELÄKÖÖN!!

2015 jos luoja suo

Sain eläkkeeseen korotuksen joka vielä olisi 7 € kk. tämä on ylikanttiin ja on todellisuudessa n. 2 € .Mutta ensi vuonna kun talous sakkaa yhä hurjemmin niin jään n. 80 € miinukselle kun lasken vain korotukset perustarpeisiin. Bonuksena tulee - Kuntavero nousee, sähkö, vuokra, lääkkeet , netti ja puhelinoperaattorien pakkonosto, ym.
Lisäbonuksena SOTE joka vie terveydenhuollon (kunnallisen) ihan uuteen ulottovuuteen. Sen mukana aina pidempiä jonoja ja jo nyt jopa isommilla kunnilla ensihoidossa sanotaan -Ei tänne kun tuo ei ole kiiretapaus.
Huonommin kävi takuueläkeläisille. Eivät saaneet edes tuota rupista 2 € kk. Demukoiden vaalikikka män persiilleen.

Suomen kansa jos olette täysi-ikäisiä ja armeijan käyneitä ja ylipainoa on , niin lenkille ja laihikselle sillä kohta tarvitaan joka ukko 18 - 60 vuotiaat puolustamaan eusuomea kauhealta Venäjän "roistovaltiolta" En sulje enää pois sotaa joka on laajempi kuin toinen ms . Onnea eusuomi ja sen pohjoinen pikkuinen eu orja. Taas hakataan päitä karjalan mäntyyn, jollei vihreät ole siellä pysyvästi ketjuilla kiinni ,ja kaikkihan karttaa heitä kuin sontaa. Onnea.

2

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • venttasholl

      Odottakaa nyt sen verran että täytän ensikeväänä 60.Tapelkaa sitten.

    • lfdseon

      Ei Venäjää tarvitse pelätä. Meillä lusmuaa kaupunkien ja laitosten johdossa sellaista porukkaa että ihan hirvittää! Töissäkin on välillä niin sairasta että... Venäläiset ovat ihan mukavia ;) naapureita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6478
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      6024
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2953
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2404
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2075
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1784
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1208
    Aihe