Upseerit vitsailivat peniksestäni kutsuntatarkastuksessa

Minne voin tehdä valituksen kutsuntatarkastusta tarkailleesta kolmesta upseerista? Ollessani alastomana heidän edessään rektaalitarkastuksen jälkeen yksi heistä kuiskasi toiselle upseerille sanoen, että "onpa suuri klitoris", viitaten selkeästi penikseni pieneen kokoon.

En uskaltanut siinä heidän edessään sanoa mitään, mutta nyt jälkikäteen ajateltuna haluaisin tehdä jotain asialle.
14501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Rektaalitarkastustahan ei tehdä. Sinä varmaan olit vaatinut tämän tarkastuksen suorittamista itsellesi. Nämä upseerit nauroivat siis aivan syystäkin, kun sellaiseen alennuit.

Äänestä
  • En tiedä suoritetaanko armeijassa enää nykyään rektaalitarkastusta (ainakin 90-luvun lopulla vielä suoritettiin), mutta et kai oikeasti pidä kyseistä operaatiota jotenkin "alentumisena"? Kyseessä on aivan normaali lääketieteellinen toimenpide, jolla varmistetaan suolen toimivuus. Usein tarkastus, eli rektoskopia suoritetaan ennen pitkäkestoisen rasituksen alkamista (esim. armeija).

    Äänestä

  • Lääkintämies kirjoitti:

    En tiedä suoritetaanko armeijassa enää nykyään rektaalitarkastusta (ainakin 90-luvun lopulla vielä suoritettiin), mutta et kai oikeasti pidä kyseistä operaatiota jotenkin "alentumisena"? Kyseessä on aivan normaali lääketieteellinen toimenpide, jolla varmistetaan suolen toimivuus. Usein tarkastus, eli rektoskopia suoritetaan ennen pitkäkestoisen rasituksen alkamista (esim. armeija).

    Ei tehdä. Ei ole alentumista mikäli epäilee itsellänsä jotakin olevan. AP taas taisi ihan omaksi ilokseen semmoiseen suostua.

    Äänestä

Kutsunnoissa kannattaa näyttää sille kutsuntalautakunnalle paljasta persettä, ja haistatella.

Silloin ei joudu armeijaan. Tiedän koska itse toimin siellä siten pilvipäissäni.

Äänestä
  • eli armeija ei haluannut kaltaistasi persettä näyttävää ja tarjoavaa homoa.

    Äänestä

  • ha gayy kirjoitti:

    eli armeija ei haluannut kaltaistasi persettä näyttävää ja tarjoavaa homoa.

    Ymmärsit väärin. Hän ei JOUTUNUT armeijaan, vaan PÄÄSI armeijaan. Homoillehan armeijaan meneminen on pääsemistä, niin kuin tämäkin esimerkki todisti jälleen kerran.

    Äänestä

  • adsds kirjoitti:

    Ymmärsit väärin. Hän ei JOUTUNUT armeijaan, vaan PÄÄSI armeijaan. Homoillehan armeijaan meneminen on pääsemistä, niin kuin tämäkin esimerkki todisti jälleen kerran.

    "Silloin ei joudu armeijaan. Tiedän koska itse toimin siellä siten pilvipäissäni. "

    Ymmärsit väärin. Hän ei PÄÄSSYT armeijaan, vaan hänet potkittiin ulos epätoivosen perseen jakamisen johdosta. Kapiaiset eivät halunneet hänen kaltaista hinttiä armeijaan.

    Äänestä

  • adsds kirjoitti:

    Ymmärsit väärin. Hän ei JOUTUNUT armeijaan, vaan PÄÄSI armeijaan. Homoillehan armeijaan meneminen on pääsemistä, niin kuin tämäkin esimerkki todisti jälleen kerran.

    adsds on selvä C:n mies. Syynä vakava aivojen vajaatoiminta sekä eskaritasoa heikompi lukutaito. Ties mitä kamalaa olisi käynyt, jos tämänkaltainen pöhkö oltaisiin armeijaan päästetty. Ruumitahan siellä olisi tullut.

    Äänestä

"adsds on selvä C:n mies. Syynä vakava aivojen vajaatoiminta sekä eskaritasoa heikompi lukutaito"
_______________________


Vai että C-mies? Vitsailetko? Noilla meriiteillä hän olisi vähintään alikersantti, mikäli väittämäsi pitäisivät paikkansa. Vai onko joku joskus kuullut normaaliälyisestä (saati sitä viisammasta) alikersantista? :D

Äänestä
  • Yleensäkin kaikki laskuvarjojääkäritkin ja taistelusukeltajatkin ovat c-miehiä, mutta jos on taistelija, ja aseiden suunnitttelija sekä rakentaja, niin on eri sarjaa, "weapons designer, powerful ones"

    Äänestä

  • En vitsaile. Noilla lukutaidoilla ja vajaatoimisilla aivoilla olisi varmasti tullut ruumiita ampuradalla yms.

    Äänestä

Hahha onpa testit, olenkin yliluutnantti, kiitos tämän kannabis-pörhön viemiisestä takaisin kotiinsa.

Upseerikerholla olisi joskus mukava pelata biljardia, minullakin on oma biljardipöytä ja belgialaiset pallot, on mukavaa pompotella niitä.

Aivan omia joo, asiaan: ei noita mut-lakrits-ihmisiä kannattaisi päästää tähän maahan kai, näin luulen.

Äänestä

Minulle sanoivat joskus että: aika hyvän näköinen on pippelisi, mutta vielä pitää käydä sitten toisen lääkärin luona jossa kerroin että masentaa aika paljon, silloin toinen lääkäri siellä ymmärsi asian että on jostain muusta kysymys, väliaikaisesta juttusta, Kaapro oli kapteenina ja Majuri Ahonen, muistaakseni.

Mutta niin olen kyllä erittäin sissitahtoinen, kalastustaitoinen, Suomea puolustamaan heti.

Äänestä

Mutta tuollainen nyt että jos sanoo suihkussa toiselle "ompa sinulla pienki klitoris".

Ei varmasti olekaan, vain armeijan huumoria..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Alokkas kirjoitti:

Minne voin tehdä valituksen kutsuntatarkastusta tarkailleesta kolmesta upseerista? Ollessani alastomana heidän edessään rektaalitarkastuksen jälkeen yksi heistä kuiskasi toiselle upseerille sanoen, että "onpa suuri klitoris", viitaten selkeästi penikseni pieneen kokoon.

En uskaltanut siinä heidän edessään sanoa mitään, mutta nyt jälkikäteen ajateltuna haluaisin tehdä jotain asialle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu