Mitä ihmettä Lauritsalassa tapahtui eilen kerrostalon pihassa siellä oli puukotettu kahta ja tökitty toista sähkölamauttimella? Osallisia oli kuulemma miestä sun naista ja poliisiikin kummasteli mediassa jupakkaa. Löytyykö lisää informaatiota?
Puukotuksia Lauritsalassa?
Sähkö-Lamautin
311703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Poliisi tiedotti tapauksesta sivuillansa ja kyllä tämä tästä selviää kunhan tutkinta etenee. On kyllä harvinaisen härski hässäkkä eikö totta?
"Kaksi tapon yritystä ja pahoinpitely Lappeenrannassa
29.08.2014
Poliisi tutkii Lappeenrannan Lauritsalan kaupunginosassa eilen illalla kerrostalon pihalla tapahtuneita väkivallantekoja.
39-vuotias lappeenrantalaisnainen pahoinpiteli 38-vuotiasta lappeenrantalaisnaista sähkölamauttimella. 49-vuotias lappeenrantalaismies löi puukolla 23-vuotiasta lappeenrantalaismiestä selkään. Puukottaja löi vielä puukolla kohti 60-vuotiasta naista. Lyönti osui naisen käteen. Poliisi otti tapahtumailtana kiinni 39-vuotiaan naisen, 49- ja 46-vuotiaat miehet.
Kaikki kiinniotetut pidätettiin tänään ja esitutkinta jatkuu.
oliko ne ryssi---ä ?
Onkohan sulla valahtanu köntsät pöksyyn käyppä kahtomassa!!
Venäläiset viinan ja pilven myyjät ottivat yhteen.
No huh, kylläpäs on kauhiaa tuo meininki taas Lappeenrannassa ei niinku mitään laitaa. Kahvaa myöten oli lyöty keklu selkään hyh hyh :(
no miks lepralaisia kututaan SELKÄÄNPUUKOTTAJIKSI?? etu kenosta ei uskolleta kimppu käydä.
Millä kadulla nuo väkivaltaisuudet puhkesivat onko tietoa?
No siellä Hallituskadulla ne oli huseerannu siis ihan pähkähullua touhua.
Menikö perinneasuja rikki?
ei mut kortonki räjähti
Näin kerrostaloasukkaana voin vain todeta, että koko kahakka on kuin jostain Vares-leffasta. Nyt, kun tutustuin moniin tapausta käsitteleviin uutisaiheisiin olen todella tyrmistynyt mikä motiivi näillä pidätetyillä epäillyillä olisi voinut olla. Alkoholin osuutta siellä epäiltiin mutta voisiko se olla syynä moiseen verilöylyyn epäilen. Poliisin mukaan selkään puukotetun vammat ovat hengenvaarallisia ja uhri saa edelleen hoitoa mutta mitä ne puhuivat, että nuo kaikki ovat samaa porukkaa vähän kummastuttaa?
Luojan kiitos, että olivat eri porukkaa, ku meidän porukka mää jo säikähin pahoin, ko porukat käy just tohon lööppien luukuttamaan kello puoli kaheksan aikoihin koiran kanssa iltalenkillä kylläpäs helpotti.
oliko mukana tummiin suoriin housuihin pukeutuneita henkilöitä?
Kannattaisi ottaa asioista ensin selvää, ennenkuin alkaa ketään syyttelemään tai motiivia arvailemaan.
Mistäs otat selvää? Kerro sie ku tiiät!?
tavallista meininkiä a la Lauritsala!!
Osoite meni oikeeseen selkään, taisin joskus poikaa varottaa jos ei rauhoitu ni sellasta hevosta ie ole vielä tehty jolle ei kengittäjää löydy.harmi vaan et äitikin kärsi siinä sivussa.ja velka on veli otettaessä saa poika ite miettiä loput?
Pitäis noille Lauritsalan muillekkin narkeille ettiä se kengittäjä!
ei liity juttu mihkään velkoihin. ulkopuolisena mukana. vahingossa tiellä.
Jep Jep Paska mäihä.
menkää ite kysyy minkä takii tuli puukkoo. nii tiedätte paremmin. kyl siel joku oli velkaa mut se oli tekijöitten puolella.
Kyllä vain tekijöiden puolelt oltii ny velkaa... Pelkurit velat maksaa :D
ai joku muka lutikalle velkaa :) heheheheee...... tai voiha se olla et joku muutaman kympin velka on saattanu joskus olla mut vittuilemalla varmaa saanu kahvan selkääsä :) tuskin iha aiheettakaa sai? tosin lutikan läsnäolo jo pelkästää saa ihmiset tarttumaa puukkoo!!! jos täällä nyt jollai on nii varmaa tietoa asiasta ja tekijöistä ni kertokaa ihmeessä! kansa janoaa tietoa ;)
Vanha juoppo mesos ja sen piti rassata jotai tirriä tai tirreä ja pulsu luuli Kirppua kyseiseks henkilöks ja rassas yläselkään ja keuhkosta läpi. Kipellä oli tällä kertaa puhtaat jauhot pussissa
eikä helvetissä :) luuli tirriks!!!! :D
No jos puukottajan kämpällä makaa kuollu lutka 2 päivää ja ryyppäys jatkuu ni eipä tuollanen pikku virhe tunnu enään kovinkaan pahalta.
ei mun mielestä kukaan oo puhunu et ne ois/se ois kirpulle velkaa. kuten sanoin menkää ite kysyy miten asia on
Säälittäviä häviäjiä, yhteiskunnan torakoita!
Just tuollainen nimien käyttökin esim. Kirppu, Repa, Ykä, Rape, Tontsa tai Huora
miks äiti oli siin lähellä...luuliko ettei sais osaansa..)
tais äiti sekä poika olla vääräs paikas väärää aikaa.
Jokos uhri ja pidätetyt on päässy takasi lauritsalaan hillumaan?