Ei koskaan enää DNA

neverDNA

Olin umpi ääliö ja menin hulluuksissani tekemään kahden vuoden sopparin mobiililaajakaista yhteydestä.
Toiminut se ei ole koskaan hyvin ja ylläri pylläri,sopimusta on mahdoton saada purettua kesken kauden.
3g (käytännössä 2g) joka pätkii katkoo ja niin on hidas että asioiden hoidosta läppärin kanssa ei tule hevon veetä.
Reklamaatiot asiasta on kuitattu ties millä lopinällä tyyliin,toimii se kohtuullisesti
Voi helevetti,minä kun tarvitsen hyvän yhteyden,kohtuullisella en tee vttuakaan
Olin kusta housuuni teknisen tuen ehdotuksesta laittaa ulkoinen antenni parantamaan yhteyden laatua.
Parvekkeellekko sitä pitäis mennä koneen kanssa,voi hyvää päivää.
Muuten jos hoitaisin oman yritystoimintani tuolla DNA mentaliteetilla loppuisivat asiakkaat varsin pian.
Mutta suurella ja mahtavalla on varaa tälläiseen käytökseen asiakkaita kohtaan

7

292

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köntsää

      Buahaahaa,suosittelivat minullekin jotain saamarin ulkoantennia ikkunalaudalle killumaan.
      Siitähän sitä saisi naapuritkin hyvät naurut ja aina tietäisi kun antenni killuu ikkunasta että " jaaha jaaha,tuollakin on DNA mobiililaajakaista"
      Työntäkööt hanuriinsa antennit,hommasin soneran ja kaskas kun toimii kuin ihmisen mieli.
      En enää pieraisekaan DNA suuntaan.
      .

      • PPAP2

        heko heko hee.... DNA toimii edelleenkin lähinnä taajamien keskustoissa ja joidenkin valtateiden varsilla. muutoin mokoman saa unohtaa ainakin vuodeksi eteenpäin. luulisi tuon jo olevan tiedossa. sen verran on asiaa jauhettu näilläkin palstoilla.


    • kusetettu treelta

      Sitä itsekin ihmettelen miten tälläisenä aikana voi myydä silkkaa sontaa asiakkaalle ja pakottaa pitämään se ja vielä maksamaan siitä.

      Täytyy kuitenkin muistaa että joka suuri ja mahtava Nokia sortui asiakkaidensa ali arviontiin,teki muutaman paska tuotteen ja loppu onkin historiaa.

      Ei tämäkään DNA mammutti taivaaseen kasva eikä ole mikään yritysmaailman kaikkivaltias taivaanherra tosiaankaan.

      Lirimällä asiakkaan niskaan lirii lopulta omaan pikku mukiinsa.

      Niin se vaan tahtoo olla.

      • dismf

        Käsittämätöntä miten kenelläkään on varaa näinä aikoina kohdella asiakasta huonosti.
        Kirjoittaja on kyllä siinä oikeassa että tällä tavalla köyden pää tulee kyllä vetävän käteen nopeammin kuin odotetaan.


    • antidna

      Nyt se loppui DNA vankeus, olin tukehtua nauruun kun sieltä soitti kauppuri tarjoten taas jotain uutta DNA sontaa...
      Koskaan en niin hulluksi tule että uudestaan rupeaisin tuon firman kanssa yhtään mihinkään.

    • PPAP2

      et kai satu asumaan uudemmassa talossa? nimittäin tuttavani asuu ja ongelmia oli. nk energia ikkunat varsinkin saattavat olla silkkaa myrkkyä yhteyksille. ainakin hänen tapauksessaan lisäantenni auttoi.

    • maaseudulta

      Mitkä laitteet kyseessä?

      Sopimuksen varmaan saa purettua kun muistaa mainita kuluttajasuojan ja kertoa että liittymän laatu ei vastaa sovittua.

      Täällä maaseudulla on (ihme kyllä) DNA:lla paras verkko.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      394
      1557
    2. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      86
      1014
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      66
      1006
    4. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      134
      989
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      92
      940
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      711
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      691
    8. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      125
      672
    9. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      649
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      624
    Aihe