Olen 17-vuotias tyttö, minulla on poikaystävä jonka kanssa olen seurustellut 6kk. Unohdin toissapäivänä ottaa klo 21 pillerin, ja harrastimme seksiä seuraavana päivänä 13 aikaan. Liuskan loppumiseen on 2vko ja 1pv. Kuinka suuri todennäköisyys on, että olisin raskaana, kun menkkoihin on n. se 2vk.. Kiitos kovasti vastauksista!!
Hei!
Vastauksia äkkiä kiitos!
6184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olis ihanaa jos olisit raskaana sillä yhdynnän perimmäinen tarkoitus on siittää lapsia,miksi sitä pitäisi keinotekoisesti hankaloittaa,tuottakaa uutta elämää,älkää käyttäkö ehkäisyä
etköhän paskuna oo. ovulaatio kohillaan, ja pillereiden suojavaikutus jo loppunut.
Tee raskaustesti, kun liuska loppuu, ja jos kuukautiset jäävät pois! Onhan tossa iso todennäköisyys, että olet raskaana. Mutta se ei ole varmaa, ei tosiaan :)
Ei sitä kovin helposti raskaaksi pamaha kerrasta! Mutta juujuu kun lliuska loppuu ja jos menkat jäävät pois, niin testiä vaan!
Kyllä sää paksuna olet. Yhdeksän kuukauden päästä pieret perseestäs mukulan pihalle maailmaa ihmettelemään. Hauskaa vappua vaan.
Moi! Höpön löpö. Tuskinpa olet raskaana, kai otit pillerin eilen ja tänään. Jos kk kuitenkin myöhästyvät niin sitten vaan testin ostoon. Muistuttaisin kuitenkin, että kondomi on ainoa keino suojautua sukupuolitaudilta! Olet nuori ja kondylooma ei ole naisalla leikin asia.