Äiti katselee tarkkaan muiden elämää ja juoksentelee sen jälkeen kertomassa muille naapureille kaikesta. Yrittää etsiä naureskeltavaa ja paheksuttavaa ja päiviteltävää. Kerää piiriä katselemaan ja naureskelemaan kohteelle.
Hänen miehensä toimii samoin -kerää miesten piiriä. Naureskelee, värvää meteliä ja häiriköintiä alueelle -väkisin käskee lapsensa kohteensa tontin reunalle ja järjestää nukkumaanmenoaikaan asti kestävän jokapäiväisen pelin ajotielle, koska tietää siitä kuuluvan sisälle kovan äänen ja naapureiden pihan ja auton kärsivän irtokivistä. Jos saavat vihjeen että jokin on häiritsevää, on varma, että saavat sitä aikaan käskemällä muita naapureita häiriötä aiheuttaa.
Onko tämä perhe elänyt lastenkodissa vai ovatko koulukiusattuja vai ovatko vain hemmoteltuja? Molemmat ovat kaupan alalla. Keski-Suomessa.
Erään äidin ja isän jutut
7
322
Vastaukset
- Juu, juu...
Sinun olisi kannattanut lukea aloitus kertaalleen, ennen lähetä -napin painallusta. Näin olisit voinut saada keskustelua aikaan.
Nyt aloituksesi pitää lukea kahdesti, jolloin jutun juju kyllä työläästi aukeaa, mutta tämän jälkeen ei enää jaksa ottaa kantaa. Sorry. - Juu, juu..
Viestiä ei löydy?
- a p
Mielestäni ainoa kunniallinen teko, jonka yhteisövainoon osallistuva voi tehdä, on tehdä itselleen se, mikä yhteisövainon päämäärä on.
- Ne ovat kiusaajia
Ei ajotiet ole mitään pelikenttiä.
Ne ovat jostain katkeria selvästi. Ovatko ottaneet lapsettomat asukkaat hampaisiinsa vai mitä? On niitä jotka eivät hyväksy yhtään erilailla eläviä. - a p
Lisäksi värväävät alueen lapsia, joita monta sataa, tonttimme viereen kunnan maalle, vaikka itsellään lähivirkistysalue rajaa omaa tonttia. Olen poliisilta kysynyt, pitäisikö hän, jos joku laittaisi omat lapsensa hänen pihan viereen kavereineen, ei kuulemma pitäisi, kuten ei kukaan muukaan, mutta ihminen voi olla kuulemma halutessaan ikävä varsinaisesti rikkomatta lakia.
Seisovat autotiellä ja puhuvat minusta valheita ja vääristeltyjä asioita minkä ehtii ja mitään, siis mitään muuta elämää ei heillä ole, kuin yrittää olla kaikin mahdollisin tavoin haitaksi, ja puhua muista ja juoruilla.- itsekkyyttätämäkin
Ihan tosi. Viettävät aikaa lasten kanssa siinä aitasi takana. Pelaavat ja tietenkin ääntä lähtee. Häiritsee kovasti. Ja vielä kunnan maalla. Sanoisin, että ole tyytyväinen, etteivät nämä lapset ole huonoilla teillä. On hyvä, että joku välittää sen verran lapsista. Sinulla ei ole varmaan ollut koskaan lapsia, koska et ymmärrä, että he nämä parjaamasi ihmiset välittävät lapsista ja toimivat heidän parhaakseen.
Siis muuta korpeen, missä ei muita ihmisiä ole. Anna ihmisten elää omaa elämäänsä. Sinä olet kiusaaja. Tai käy lääkärissä hakemassa rauhoittavia. Elä ja anna toisten myös elää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24145300Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18410834Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321545
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490