Ymmärsinkö oikein tuon puhelimen esittelytiedoista että siitä puhelimesta voi poistaa KAIKKI valmiina olevat sovellukset mitä ei tarvitse.
Vai,onko se niinkuin Sampparitki että täynnä jonnijoutavii ohjelmii ja ei voi poistaa niitä.
Jos tuossa LG uudessa lippulaivamallissa pystyy tarpeetomat ohjelmat poistamaan,menee Samsungin puhelimeni välittömästi vaihtoon tuohon LG puhelimeen.
Vai,onko se niinkuin Sampparitki että täynnä jonnijoutavii ohjelmii ja ei voi poistaa niitä.
Jos tuossa LG uudessa lippulaivamallissa pystyy tarpeetomat ohjelmat poistamaan,menee Samsungin puhelimeni välittömästi vaihtoon tuohon LG puhelimeen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei voi kaikkia ilman roottausta.
Kun kokeilee LG G3 ja Galaxy S5, niin sen jälkeen ei missään nimessä S5 osta. Ero on LG:n eduksi niin iso.
Haluaisin kuulla perusteluja ja vertailua?
Itselleni ainakin S5:ssa oleva IP-suojaus on tärkeä ominaisuus.
LG G3 water test video
http://www.digitaltrends.com/mobile/lg-g3-waterproof-test-video/#!bOun1O
Samsungin turhat tauhkat on yksi syy vaihtaa LG G3 malliin. Toki siinäkin on turhia ohjelmia mutta vähemmän ja osan voi poistaa helpommin.
Allekirjoittaneella Samsungin tabletti, jossa monia Samsungin puolivalmiita ohjelmia, joita en koskaan käytä, pikemminkin inhoan niitä. Onneksi muistia on 32 GT, joten ei niistä suoranaista haittaakaan ole. Samsungin TouchWiz-käyttöliittymän vaihdoin toiseen vähemmän sekavaan. Seuraava tablettini ja puhelimeni ovat kyllä jotain muuta merkkiä kuin Samsung.
Tai sitten Cyanogenmodia kehiin. Siinä ei ole turhia ohjelma tai jos on niin ne saa helposti poistettua.
Luin tämän jutun http://www.mpc.fi/kaikki_uutiset/microsoft vaanii cyanogenia salatie androidlaitteisiin kevyemmilla googlekahleilla/a1008354 ja kiinnostuin Cyanogenistä. Voiko sellaisen asentaminen olla vaarallista mobiililaitteelle? Takuu ainakin rauennee.Jos tulee katumapäälle, voiko alkuperäisen Androidin palauttaa takaisin?
Puhelin voi mennä rikki mutta tämä on harvinaista. Alkuperäisen käyttiksen palautus riippuu paljolti mallista. Samsungin malleissa se on helppoa.