Talutan kahta isoa koiraa ja teen kaikkeni, ettei oltaisi häiriöksi jalankulkijoille tai pyöräilijöille. Mutta Haukiputaalla saa väistellä myös mopoja ja jopa autoja ! Miten nämä arvoisat idiootit saataisiin ymmärtämään, ettei jalankulkutiet ole heitä varten, pitääkö ruveta opettamaan "ihan kädestä pitäen" ?
Ps. auto oikaisi Revontien risteyksen alikulkutunnelin kautta.
Jalankulku- ja pyörätiet, kenelle ?
2 big dogs
4
277
Vastaukset
- nnnn1
taluta niitä rakkeja liikenne sääntöjen mukaan ettei tarvitse rueta opettamaan
- 2 big dogs
Näin juuri teen, kävelytien oikeaa reunaa. Mutta jos autolla oikaistaan pyörätietä pitkin, niin se ei oikein ole laillista. Ja vielä, et tiedä kuinka ison miehen kanssa juttelet :).
- isokoko
mut pienet aivot
- samakuinalussa
Oletko sinä se säälittävä rääpäle siinä punaisessa pikkuautossa ? Neuvo sinulle: pysy siellä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679- 851212
- 1101113
- 66880
- 102861
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56808- 47721
- 36712
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis47661- 33643