Voiko opintovapaan jatkoksi hakea virkavapaata jos koulu kestää yli kaksi vuotta? Onko työnantajalla velvollisuutta myöntää sitä? Vai pitääkö kahden vuoden jälkeen irtisanoutua, mikäli haluaa jatkaa koulunsa loppuun?
Opintovapaan jälkeinen virkavapaa
kysyjä
1
1844
Vastaukset
- yhteys työnantajaan
Työnantajalla ei ole velvollisuutta myöntää virkavapaata opintovapaan jatkoksi. Voit silti hakea virkavapaata ja se saatetaan myöntääkin. Keskustele asiasta työnantajan kanssa ennen hakemista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947