Onko mulla migreeni?

asasasasasaasasasasa

Terve, olin tänään normaalisti oppitunnilla niin vähitellen näkökentän oikealla reunalla alkoi olemaan sellaista väreilyä joka oli vähän ihmeellinen... hieman kirkas ja erivärinen... tämä kuitenkin katosi muutaman minuutin kuluttua ja sen jälkeen tuli otsa kipeäksi tuosta vasemmalta... ei nyt mitenkään tuskanen kipu mutta vähän. Mulla on vastaavanlainen juttu käynyt yhden kerran muutama kuukausi sitten. Tänään olen syönyt hieman heikosti niin voisiko kyseessä olla jokin verensokeri juttu? vai ihan suoraan migreeni?

2

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asasasassaasasa

      Ainiin ja lisäyksenä että suvussani ei ole kellään ollut koskaan migreeniä

    • ilkka pee

      Suosittelen lämpimästi käyntiä lääkärin vastaanotolla. Lääkäri pystyy tekemään tarkemmat tutkimukset ja lopulta sitten diagnoosin ja antamaan tarvittaessa lääkityksen havaitsemaansa sairauteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe