Posliinimaalaus !

Olen aloittamassa posliinimaalauksen uudelleen vuosien jälkeen, ja sain tätini vanhat värit ja siveltimet yms. Joukossa oli pari ainetta, joista en tiedä hölkäsen pöläystäkään, ja nyt joku saa selittää että mitä niillä tehdään: neilikkaöljy, maalausneste, lysteri, kiiltokulta ja kynäöljy. Selittäkääs nyt !
3358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Apua kaivataan edelleen !!!!

Äänestä
  • kokeile saman paikan harrastukset - askartelu/käsityö osiota jos osaisivat auttaa paremmin siellä...

    Äänestä

  • ehkäpä kirjoitti:

    kokeile saman paikan harrastukset - askartelu/käsityö osiota jos osaisivat auttaa paremmin siellä...

    posliinin sively on Taidetta ja vielä minkälaista!!!

    siitä saisi todella mielekästä ja innostavaa jälkeä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apujaaaaaaa kirjoitti:

Olen aloittamassa posliinimaalauksen uudelleen vuosien jälkeen, ja sain tätini vanhat värit ja siveltimet yms. Joukossa oli pari ainetta, joista en tiedä hölkäsen pöläystäkään, ja nyt joku saa selittää että mitä niillä tehdään: neilikkaöljy, maalausneste, lysteri, kiiltokulta ja kynäöljy. Selittäkääs nyt !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu