Kroatian vesille; syys-lokakuussa;max vko

Hei

Olen lähdössä joko LA 27.9. tai LA 4.10.2014 Kroatiaan purjehtimaan viikoksi.

Alun perin piti lähteä yksin, mutta kroaatit päättivät sitten kieltää yksinpurjehduksen, koska vene jolla purjehdin, on vuokraamon hallinnassa (vaikka omani onkin). Joten tarvitsen ”gastin” mukaan, tai useamman.

Lähtösatamana on Trogirin vieressä oleva Marina Agana (lennot siis Splittiin) ja reissu suuntautunee tällä kertaa läheisiin kohteisiin kuten Solta, Brac, Hvar, Pakleni Islands, Vis. Eli rennosti lyhyitä päivämatkoja – kelien mukaan.

Tarjoan nyt ainutlaatuisen mahdollisuuden tulla mukaan joko vain päiväksi, muutamaksi yöksi tai vaikka koko viikoksi. Niin yksin matkaaville, kuin pareille, ryhmille. Rajoituksena voisi ehkä kuitenkin pitää neljää vierasta.

Aikaisempaa purjehduskokemusta ei tarvitse olla – asenne ratkaisee, ja halu kokea kristallinkirkkaat vedet, upea saaristo ja ystävälliset kroaatit.

Oletan, että osallistut yhteisiin kustannuksiin joihin kuuluu mm. satamamaksut, liinavaate-/pyyhe- ja veneen siivousmaksut, polttoaine ja tietenkin veneessä nautittavat safkat ja juomat.

Itse siis olen rapiat 50 mies, jolla laaja kokemus ko. vesialueesta. Veneenä on reilu 40 –jalkainen, hyvin varustettu vm. 2011 purjevene.

Ota yhteyttä niin vaihdetaan yhteystiedot ja toimitan lisätietoja. Minuun saa yhteyden gmaililla (sunsailor59).

Kuulumisiin,
-S

0

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

        Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
        Maailman menoa
        216
        18088
      2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

        "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
        Maailman menoa
        90
        3855
      3. Lataus pakkaskelissä

        En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
        Hybridi- ja sähköautot
        49
        2245
      4. Martinalta vahva viesti

        "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
        Kotimaiset julkkisjuorut
        286
        1572
      5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

        Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
        Maailman menoa
        71
        1533
      6. Temutatko ?

        Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
        60 plus
        145
        1463
      7. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

        "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
        Maailman menoa
        166
        1456
      8. Jos mies olet oikeasti...?

        Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
        Ikävä
        126
        1416
      9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

        Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
        Suomalaiset julkkikset
        14
        1334
      10. Pitäisikö meidän

        Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
        Ikävä
        81
        1121
      Aihe