Kroatian vesille; syys-lokakuussa;max vko

Hei

Olen lähdössä joko LA 27.9. tai LA 4.10.2014 Kroatiaan purjehtimaan viikoksi.

Alun perin piti lähteä yksin, mutta kroaatit päättivät sitten kieltää yksinpurjehduksen, koska vene jolla purjehdin, on vuokraamon hallinnassa (vaikka omani onkin). Joten tarvitsen ”gastin” mukaan, tai useamman.

Lähtösatamana on Trogirin vieressä oleva Marina Agana (lennot siis Splittiin) ja reissu suuntautunee tällä kertaa läheisiin kohteisiin kuten Solta, Brac, Hvar, Pakleni Islands, Vis. Eli rennosti lyhyitä päivämatkoja – kelien mukaan.

Tarjoan nyt ainutlaatuisen mahdollisuuden tulla mukaan joko vain päiväksi, muutamaksi yöksi tai vaikka koko viikoksi. Niin yksin matkaaville, kuin pareille, ryhmille. Rajoituksena voisi ehkä kuitenkin pitää neljää vierasta.

Aikaisempaa purjehduskokemusta ei tarvitse olla – asenne ratkaisee, ja halu kokea kristallinkirkkaat vedet, upea saaristo ja ystävälliset kroaatit.

Oletan, että osallistut yhteisiin kustannuksiin joihin kuuluu mm. satamamaksut, liinavaate-/pyyhe- ja veneen siivousmaksut, polttoaine ja tietenkin veneessä nautittavat safkat ja juomat.

Itse siis olen rapiat 50 mies, jolla laaja kokemus ko. vesialueesta. Veneenä on reilu 40 –jalkainen, hyvin varustettu vm. 2011 purjevene.

Ota yhteyttä niin vaihdetaan yhteystiedot ja toimitan lisätietoja. Minuun saa yhteyden gmaililla (sunsailor59).

Kuulumisiin,
-S

0

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin kaivattusi

        Ja sinun juttusi kaatui?
        Ikävä
        139
        5174
      2. En löydä sinua

        En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
        Ikävä
        25
        3426
      3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

        Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
        Maailman menoa
        114
        2700
      4. Opettelen sun jokaisen virheen

        ja rakastan sua.
        Ikävä
        47
        2388
      5. Hajoaako persut kuten 2017?

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
        Maailman menoa
        261
        1807
      6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

        IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
        Kankaanpää
        47
        1739
      7. Mihin se sysipska hävisi?

        Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
        Ikävä
        32
        1587
      8. Ne oli ne hymyt

        Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
        Ikävä
        20
        1556
      9. Mitä haluat oikeasti

        Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
        Ikävä
        28
        1520
      10. Ketä julkkista

        kaivattunne muistuttaa?
        Ikävä
        20
        1386
      Aihe