Ilmoittele, niin ilmestyn paikalle!:-)
Mikä päivä Erja sinulla on aikaa treffata?
Sydän pompotti
86325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 86
Vanhimmat
Kenelle tuli? Itselleni sopii parhaiten pe ja ti.
Mikäli olet sivustoa lukenut, niin tiedät. Tumma kaunotar on kyseessä!:-)
Kuinka Erja on tarjennut? Kait sinä iltaisin kuljet tiukassa T-paidassa!:-)))))
Ps. Alkaa olla viimeiset shortsikelit käsillä tänä vuonna.
"Erja" ei varmaan halua olla laastari/korvike, esim "Elinan" Seinäjoelta x) "Erja" voi olla enemmän sellainen ns. ei missityyppinen nainen... ei hivelisi sun miehekästä naiskauneutta ihailevaa silmää ;D
Tunnetko kenties Erjan? Minä en etsi mitään missiä. Erjalla on aivan upea vartalo ja on juuri sellainen mitä etsin. En missään tapauksessa etsi mitään korviketta. Elina ja Erja ovat molemmat aivan saman tasoisia!:-) Upeita kerta kaikkiaan.
Sä ja sun "tasot" ! Hyvä se on olla samaan aikaan monta naista kiikarissa/narussa, et sä tyhmä ole! ;)
Hih! Niin on, mutta ikäväkseni on todettava. Molemmat huippukaunottaret ovat vain kiikarissa, narussa eivät sitten pätkän vertaa. Tasosta puheenollen molemmat ovat LKT koulutuksen saaneita, tai tarkasti ottaen Elina ei vielä ole väitellyt!:-))
No kylläpäs on kovan luokan naiset kiikarissa, ja et sä ainakaan vaatimaton ole! Tuollaista Erjaa en kyllä tunne, enkä kyllä Elinaakaan! Sorii...
Ei tuon tason huippukaunottaret ikävöi. Niitä voidaan ikävöidä. Sitäpaitsi ne ottaa tasokkaamman miehen. Kylläkin tiedän muutamien saman kastin kaunottarien valinnoista ja olen aivan varmasti kaikilta osin tasokkaampi.
Kieltämättä olis hauska nähdä sut kohtaamassa Erja/Elina tai joku "saman kastin kaunotar", löytyykö yhtä itsevarmaa puhetta... ;D Pysyykö sama taso yllä !?
Olen kyllä vakuuttava, kohtelias ja mukava. Tottakai sitä varmasti hieman jännittäisi. Toisaalta mikäli menemme syömään sisäfilettä punaviinin kera, niin ainakin ison lasillisen jälkeen jännityskin laantuu!:-))
Uskon, että olet "vakuuttava, kohtelias ja mukava" :)), mut entäs jos "tasokas" seuralainen on kasvissyöjä ja absolutisti?!
Ei varmasti ei voi olla!:-)) Toivotaan niin.
Toisaalta siinä tapauksessa, että on absolutisti ei vielä ole hätää. Sitten juodaan jäävettä, tai cokista ja Se on ok. Mikäli vielä kasvissyöjäkin apua no minä syön kohteliaisuudesta vaikkapa grillilohen!:-) Sisäfilettä ei kyllä silti mikään voita,,,
Arvasin, ettet jätä vastausta lyhyeksi :D Siinäpä sitten jännitystä lisää, jääkö punkut ja sisäfileet nauttimatta... Mutta hei, mistäpä sitä ei "tasokkaan" naisen vuoksi luopuisi x)
Eräs neiti ei ainakaan ole mikään kasvissyöjä. Kyllä lihapullat maisuu. Otat vain häneen yhteyttä tiedät kyllä minäpäivinä. Ehkä se jokupäivä onnaa.
Hmm. Onko muuten nikkisi jokin vinkki? Sopisi nimittäin 5 pisteen vihjeeksi!-))
No, tiedät kyllä milloin tämä henkilö on vapaalla jalalla. Neiti on vaan niin kova jännittäjä, on vain huonoja kokemuksia tapaamisista. No hän yrittää olla miettimättä niitä.
No en todellakaan tiedä. Olet LL-koulutuksen saanut? Tuota niin, en tiedä kenenkään ihmisen vapaalla jalalla aikatauluja paitsi mun äiti on melkein aina, mutta hän onkin eläkkeellä ja isä!:-))
Aijaa! No kuka Eräs neiti mahtaa olla? Mistä voin tietää minä päivinä olen yhteydessä? Ei ymmärrä ei!
Laittasit vaan sillä Tosimies -nikillä noi viestis, sopi sulle paremmin ;)
Niinpä. Porukka kyllästyi siihen ja minulla ei ole tapana palata vanhoihin juttuihin!:-) Mikä on historiaa on myös historiaa. Sitä paitsi tässä tapauksessa nimimerkki on myös 5 pisteen vihje.
Huomenna?
Käy oikein hyvin. Siellä samassa paikassa. eli Lähikaupassa?
En ole kyllä aivan varma mitä tarkoitat...
Sorry. Tässä viestiketjussa ei olekaan kellonaikaa. Nähdään vaikka kello 18 aikaan siinä Lähikauppasi sisällä/edessä. Kyllä sinä minut tunnistat aivan varmasti. Olen tumma 181cm mies ja muukin rekvisiitta on suhteellisen tumman puhuvaa!:-) Menet sellaisen miehen jutuille, jonka olisit aina halunnutkin. Eikös olekin helppoa?
Käviskö jo klo 15 sun työpaikan edessä?
Käy sekin, mutta et tiedä missä ölen töissä. Sitäpaitsi kaupalle on lyhyempi matkakin ja asut siinä vieressä ja mullakin siihen sopiva matka. Kaupassa sitäpaitsi pitäisi käydä ja huomenna han ok. Nimittäin kaikesta päätellen tämäkään viesti EI johda mihinkään.
No klo 16 mun "lähikaupalla"?
Minulle ei ole merkitystä ajalla. Teen toimistohommia kotona ja lähden ihan minne haluan ja milloin haluan. Kello 16 käy oikein hyvin. Ilmeisesti kuitenkin olet edes oikeassa kaupungissa? Sitä ei sitten tiedä oletko oikeassa kaupunginosassa, mutta oikea Erja kylläkin asuu melkoisella varmuudella kyseisen lähikaupan vieressä!:-))
Yritän olla ajoissa, en tule kotoa vaan kauempaa...
Onko sinulla koira matkassa?
Ei ole!
No sitten olen luullut jotain toista Erjaksi, joka näyttää samalta. Ei siis ole varmaa asuuko hän sittenkään siinä missä luulen.
Taitaa mennä liian vaikeaksi... (!?!)
EI mene ollenlaan EI. Nyt vain voidaan olla eri lähikaupan edessä!:-)
No aika sama, yritys ainakin hyvä 10 ... olis hyvä selvittää juttuja... :)
Huomiseen kello 16!:-)
Olen lähdössä kauppaan. En tiedä mahtaako kysymysmerkki olla saman kaupan asiakas tänään?:-))
Pyörin lähikaupan ympärillä, muttei sua näkyny... petyin kyllä!
NO tuota. Minä kävin kaupassa nopeasti tasan 16.00-16.05. Sitten siinä kaupan edessä oli ja on ehkä vieläkin jotain "ylimääräistä" ja ostin siitäkin. Lähdin kaupalta 16.15 ja suhteellisen hiljaista oli kyllä siinä silloin. Nyt olen jo käynyt Alkossa toisaalla kaupungissa ja aloitan juomaan ostamaani Strong lonkeroa, sekä grillaan makkaraa. Minä en pettynyt, koska oli jo alun perinkin selvää ettei siellä ketään olen. Toisaalta tietenkin olisi ollut kiva nähdä.
Sinä et tietenkään ole missään kaupan edessä ollut, koska luultavasti et asu täälläpäinkään. Toisaalta voit ihan hyvin olla joku mies, tai poika tai kuka hyvänsä. Minä kuitenkin olen täysin totta ja elän ihan oikeaa elämää. En tietenkään ota näitä vakavasti, mutta kävin kyllä oikeasti lähikaupassa juuri silloin kun ilmoitin!:-))
No tuskinpa olen sitten etsimäsi... Mulla on periatteessa pari lähikauppaa, joten päätin olla ulkona, tsiikailin sun autoa. Vähän pelottavaa tulla niin höperöksi, että uskoo tällaisiin näkemisiin... Petyin siis itseeni! :)) Mut ei tuu toistumaan!! Ehkä helpottavaa...
Älä nyt masennu. Tuo 2 lähikauppaa sinällään hyvä vinkki. Taisit olla siinä lähempänä keskustaa olevan kaupan luona? Minä taas olin siellä kauempana!:-) Mikäli olet ihan totta, niin kyllä tästä vielä Treffit tulee-usko pois!:-))
Tietenkin sillä ehdolla, että muut nyanssit kohtaa!:-))
No en mä masentunut, omaa mieltäni vaan ihmettelen!! Helpottavaa lopulta, kun voi unohtaa tän ja keskittyä IRL! :)) Älä ruoki enää mun harhaista mieltä, jooko!? ;D Tulin kaupungista päin, olin siinä välillä..., en vain yhdessä paikassa.. mut aika huonoa tuuria, jos ehdit livahtaa (periaatteessa kauempana olevasta kaupasta olisit saattanut huonolla tsäkällä ehtiä)!! Uskon, että emme ole etsimämme! ;D
En tiedä olemmeko. Olet kuitenkin lukenut jokaisen veistin ketjussa, joten luulen sinun olevan hyvin tietoinen mistä on kysymys ja mitä olet valitsemassa?:-))
No osa viestien jutuista sopii, mutta jotkut ei todellakaan (harhainen minä sanoo: "se tahallaan huijaa vähän") :DD Ja valitsin, että haluan kohdata "hänet" IRL, jotta tämä loppuu... No loppuu tämä nyt siltikin... Elämä jatkuu!!! :))
Huomaa muuten, että nyt olen aika kaasuissa! Viides strong lonkero jo menossa!:-)
Miten olet huomenna maisemissa? EI maksa mitään, jos nähdään? Kerro sinä jokin vihje tällä kertaa ja ilmoitan pikimmiten miten onnistuu! Olen myös IRL Ihmisiä.
Toisaalta. Mieti seuraavat. Oletko Erja? Oletko LL/LKT? Tumma ja upeavartaloinen?
Hmm. Toisaalta ei ole väliä oletko Erja. Sillä on väliä oletko LL, tai LKT. Myös hyvät rinnat ja kunnon peppu kiinnostaa. Mieluummin muutama liikakilo, kuin langanlaiha!:-)
Ei maksa mitään muuta kuin oman mielenterveyden!
Ei maksa mielenterveyttäkään. Ota rennosti ja löysin rantein nyt vaan!:-)
Olen ottanut jo liian monta kertaa! :P
No okei, huomenna klo 13 mun lähimmän kauppakeskuksen apteekin edessä?!??
No okei. Nyt sitten hieman kysyn! Onko kyseessä suhteellisen pieni kauppa? Tällaisia keskittymiä on kaupungissa muutamia. Onko kyse etelässä sijaitsevasta suht pienestä? En suostu välttämättä enää huomenna lähtemään mihinkään ilman hyvää perustetta. Minulla ei ole kauppaan tarvetta, mutta tottakai mikäli asia sovitaan.
Mikäli muuten oikein ymmärsin ja olen kartalla minun olisi pitänyt ollakin juuri tuon kaupan pihassa!:-)
Voisin ajella siihen isommalle ei kaupan edessä olevalle pihalle, jos ollaan samassa asiassa. Ei minulle ole väliä. Voin ottaa läppärin mukaan ja kirjoittaa ensi viikon sähköposteja jemmaan 12.45-13.15 siinä!:-) Minulle on aivan sama, vaikka joka päivä autoilisin jossain. EI maksa mitään, kun firma maksaa auton, puhelimen, vaatteet, ruoat oikeastaan vaikka mitä!:-))
Jos olisin oikea henkilö ja tiedät missä asun, kauppakeskus sijaitsee kävelymatkan päässä, mun asunnolta etelään.. Mut oikeasti, huomaat varmaan ettei oikein täsmää, luovutetaanko, jooko!?! :)
En tiedä mitä tekisi. Ei kyllä mun mielestä ole niin. Oletko kuitenkin edes samassa kaupungissa? Seinäjoella?
En ole Seinäjoella...
No nyt alkaa raksuttaa. Toisaalta se voikin olla totuus. Mikäli olet Erja, olet LL, niin on täysin mahdollista ettet asukaan täällä. Varsinaissuomi on yksi mahdollisuus? Sitten menen seuraavaksi hieman tärkeämpään tarkennukseen, mutta katsotaan ensin mitä vastaat,,,
Uskon, että "hän" tietää, missä kaupungissa asun...on selvittänyt asian! En jaksa nyt mitään "vedätyksiä".. ja unohdetaan se huominen :))
No näin siinä nyt käy vääjäämättä! Ilmeisesti ollaan molemmat pihalla kuin lumiukot.
Joo, ei tässä mitään järkeä ole! Huvittaa oikeasti, jos olisit todella "hän" ja sun auto on ollut toisen lähikaupan pihalla, siten ettei se näkyny... Nooh ajatellaan, et meidän ei pitänyt kohdata, kohtalo päätti nyt näin! Hyvää yötä! :))
Olihan tämä ikävämpi juttu, kun ei tavattu. Minä kuitenkin jaksan vielä yrittää. En heti ole luovuttamassa!:-)
Kyllä minäkin sinnikäs olen, mutta tämä alkaa olla jo liikaa ;) Tyydyn nyt vaan käymään täällä ja kohtaloon... Addiktiosta vieroidutaan askel kerrallaan :))
Harmi, kun et ollut tosiaan täältäpäin? Eikös se niin mennyt? Minä en anna periksi näin helpolla. Tämä on kuules pientä tässä maailmankaikkeudessa!:-))
En tiedä enää mistään mitään. En tiedä, missä olen ja kuka olet.. Mun typerä, pieni pää ei jaksa taistella..., olen vaan ja ihmettelen :))
...se on vaan se tunne, kun on niin tyhjä ja sanaton olo... sellainen voimaton, ehkä epätoivoinenkin... En tiedä, mistä tämä johtuu... en tiedä.
Hih!,,,,
Kysymyksiä:
Oletko Erja?
Oletko 31-vuotias?
Oletko pitkä ja tumma?
Oletko LL?
Kerro paikkavinkki ja aika niin tavataan?
Hihittelijä, pistäpäs jotain vinkkiä, mistä tiedän kuka olet... aika epistä tämä!!!
No siihen tulee varmasti vinkkejä! Lupaan seuraavassa, mutta kerro täsmääkö nuo sinuun TÄYSIN?
EI!!!!!!!
No sitten tietysti pitäisi tietä mikä ei täsmää?:-))
Sun vuoro vastata! "Lupaan seuraavassa"
Tumma 181cm, toivottavasti sinunkin mielestä komea, viriili, siististi pukeutuva ja käyttäytyvä, KTM. Näillä alkuun?
Ei täsmää ollenkaan!!! En jaksa tätä paskaa................
Ei voi mitään. Kaikkihan mikä ei ole kustavissa on paskaa,,,,:-)
Noilla tuntomerkeillä oleva mies kyllä kelpaa sinänsä, ei huono ollenkaan (!), mutta hänen laistaan en ole tätä kautta treffaamassa.
Kiitos kiitos!:-) Tietysti sinäkin voisit kertoa jotain tuntomerkkejä itsestäsi? Pituus about? Hiusten väri? Koulutus? Ikäluokka suunnilleen?
Miksi kertoisin, et ole etsimäni!!! :P
Totta turiset!:_)
No onko sillä väliä, jos vielä kerran? Kertaus on opintojen äiti, vai miten sitä sanotaan?:-))
Huomenna iltatöitä.
Taas uutta nikkiä pukkaa? Onko taas uusi Erja kokelas?:-)
Jos tuun myymään vaikka karamellejä.