Mies puhuu koko ajan että ei aijo kosia?

hämmentynyt

Olemme seurustelleet tämän miehen kanssa vasta 8kk ja esimerkiksi eilen aamulla hän kyykistyi eteeni solmimaan kengän nauhoja ja oli että "älä pelkää en mä sua kosi" ja eilen illalla makasimme sängyssä menossa nukkumaan niin taas hän sanoi jotain että ei kosi minua, en muista tarkalleen kun en jaksa kuunnella noita juttuja.. olen vasta 21v enkä itse halua vielä naimisiin enkä tiedä onko mies edes se oikea joten hänellä ei ole pelättävää että painostaisin.
Mies myös kerran kyseli että jos tulisin nyt raskaaksi pitäisinkö lapsen. Sanoin että pitäisin ja hän kysyi että pidänkö lapsista, sanoin että oma olisi eri asia jne ja hän sanoi että "ettei se ole ihan että 'ei ikinä lapsia'?" sanoin että ei kai.
Mitä tää tarkoittaa? Tuntuu että ajatus pyörii paljon miehen päässä mutta miksi täytyy sanoa se ääneen? Ja vielä tuollain että 'en kosi'? Valmistaako hän minua siihen että ei tosiaan koskaan kosi vai mitä ihmettä?
Ei meillä ole yhteisiä tulevaisuuden suunnitelmia tai emme ole puhuneet tulevaisuudesta, hän muuttaa jossain vaiheessa 100km päähän enkä tiedä loppuuko juttu siihen, saa nähdä.

1

328

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • väärä osoite

      Paras kysyä mieheltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe