nii elikkä mistä vois saada hyvän ja ilmaisen vaikka kokeiluajalla olevan kuvanmuokkausohjelman?
olisi kiva jos joku auttaisi. :D
MISTÄ ILMAINEN KUVANMUOKKAUSOHJELMA....?
18
35861
Vastaukset 18
- jason-blue
gimp 2.0, ei kokeilu aikoja, paint shop pron tasoo. nopee ladata, manuaali asennetaan ja ladataan erikseen.
- MacFinn
http://www.adobe.com/products/tryadobe/main.jsp
Ota tuolta Photoshop Elements 30 pv kokeiluversio. - Seppo
http://dcplusplus.sourceforge.net/
LATAA ENSIN TOI DC
Laita sitten searsiin Photoshop 7 ja lataa se itsellesi!
Helppoa kun sen osaa!- MacFinn
Tuolla viestinjätön ohjeissa on tää:
Keskusteluissa ei saa kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Ja DC :lla esim Photoshopin warettaminen on laitonta eli rikos. - user
MacFinn kirjoitti:
Tuolla viestinjätön ohjeissa on tää:
Keskusteluissa ei saa kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Ja DC :lla esim Photoshopin warettaminen on laitonta eli rikos.Pian saattaapi olla niin, että ohjelmaa saa pitää ilmaiseksi koneella jos ei käytä ja lasku rapsahtaa käyttökertojen tai ajan mukaan.
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=22050&tyyppi=1 - !!!!!
Voitko kertoa tarkemmin kuinka tuota ohjelmaa käytetään?
Astalavistan sivuilla oon kyllä roikkunut, mutta tuota hakuohjelmaa en oo käyttänyt. (Eglis taipuu huonosti) - Teppo
!!!!! kirjoitti:
Voitko kertoa tarkemmin kuinka tuota ohjelmaa käytetään?
Astalavistan sivuilla oon kyllä roikkunut, mutta tuota hakuohjelmaa en oo käyttänyt. (Eglis taipuu huonosti)Kirjoita esim tuohon SUOMI24 KESKUSTELU palkin alla olevaan tilaan dc tai dc ohje ja paina hae! Jo löytyy ohjeita!
- joopajoo.
MacFinn kirjoitti:
Tuolla viestinjätön ohjeissa on tää:
Keskusteluissa ei saa kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Ja DC :lla esim Photoshopin warettaminen on laitonta eli rikos.Iän ikuisen Paint Shop Pro 7:n lataaminen tuskin on kovin suuri rikos, kun se saa laillisesti aivan ilmaiseksikkin. Eli muistaakseni se kokeilu versio ei ihan heti pääty PSP7:sta. Olikohan niin ettei se päätyi ikinä.
Mutta totta, miksi warettaa joku roska photoshoppi, kun vois saada paljon parempia ohjelmia, paljon vähemmällä vaivalla.
- ====>
Monia ilmaisia kuvankäsittelyohjelmia:
http://groups.msn.com/FileShareFinland/kuvanksittely.msnw - Suhteellisen-juntti
- Seppo
Lue toi!
http://sektori.com/uutiset/6079/microsoft
ja tos suora linkki itse ohjelmaan!
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/digitalphotography/photostory/default.mspx - asfsaasfasfsasfasafsa
TOGGLE ON VAARALLINEN SIVUSTO, JOKA LATAA KONEELLE NÄKÖISASENNUSTIEDOSTON JA SEN KAUTTA LATAA KONEELLE VAKOILUOHJELMIA. ÄLÄ KÄYTÄ.
- lapamatoska
asfsaasfasfsasfasafsa kirjoitti:
TOGGLE ON VAARALLINEN SIVUSTO, JOKA LATAA KONEELLE NÄKÖISASENNUSTIEDOSTON JA SEN KAUTTA LATAA KONEELLE VAKOILUOHJELMIA. ÄLÄ KÄYTÄ.
Hyväkin paikka löytyy jossa ohjataan suoraa ohjelman virallisille kotisivuille.
http://koti.mbnet.fi/hamppi/kuvankasittely.html - joopajoo.
Saatte kaupanpäälle kaikennäköista muuta "kivaa". :) Lähinnä pöpöjä ihan kohtalaisen merkittävä määrä.
En tajua, miksi pitää ladata joku kökkö photoshoppi, kun Gimpin saa ilmaiseksi, ilman pöpöjä, ja ilman roskaa. Ja jos joku väittää että Gimp ei riitä, niin kyse ei ole riittämisestä, vaan siitä ettei osaa. ;) Ehkä vika onkin siinä, että älykääpiöt haluaa elvistellä photoshopilla, mitä eivät kuitenkaan osaa käyttää.
Ja niille jotka haluavat Gimpin käyttöliittymän olevan enempi PS tyylinen, on tämä:
http://www.gimpshop.com/
- Jaxutin
Gimp olisikin hyvä jos koneellani toimisi se kunnolla. Trustin (tiiän... paskin piirtopöytä) piirtopöytäni ei suostu yhteistyöhön gimpin kanssa joten olisi kiva saada joku sen veroinen ohjelma missä piirtiskin toimisi... Voihan vika toki olla koneessakin, mutta jos jollekkin tulisi mieleen suht helppokäyttöinen ja hyvä ohjelma niin kiitokset jos ilmaiset nimenkin :DD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241445
Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain1051400Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1491345Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2461228Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,571086Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?
Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925181054- 711054
- 84921
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S43766- 66734
- 37666
- 42640
- 102632
Suolahden ostokeskus
Kiinteistöyhtiö konkurssissa. Taisi jäädä vastikkeet maksamatta eräällä yrittäjällä.48632Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin15608- 34595
- 67559
Jälleen näin nainen unta sinusta
Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t28559En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40558- 92515