Audi - teknistä etumatkaa

Ei taida olla paljon rahaa mikkelin miehillä kun niin paljon noita japaninromuja liikenteessä. Itse ostin juuri Audi A6: sen TDI:N. Löytyy guatroa ja tiptroniccia jne niistähän japsiromuilla ajelijat voi vaan haaveilla..

Kun tuota rahaa on.....
21211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Miksi tyydyit tuohon leluun, olisit ostanut A8:n. Siinä on jo oikea auto Audiltakin.

Äänestä

Tosi hyvä provo. En tiedä yhtään Audia jossa olisi guatro.

Äänestä

Onko ollut jännä päivä amiksessa, arvon aloittaja? No, kyllähän sitä pitää bensalenkkarilla unelmia olla. Kukaan aikuinen ei kyllä jaksa autoista hehkuttaa, olivatpa ne sitten miten hyviä tai hienoja tahansa.

Äänestä

Osanottoni.

Yritä myydä se Audisi mahdollisimman pian niin selviät pienimmillä tappioilla. Ehkä joku 20000€ tullee tappiota mutta ei kai se haittaa kun sinulla tuota rahaa on.

Seuraavaa Autoa ostaessasi kannattaa ensin ottaa selville eri autojen ominaisuuksia. Tämä Audi on nimittäin erinomaisen huono valinta paristakin syystä.

Ensinnäkin se on kovin huonolaatuinen, eikä vaikuta kovin fiksusti suunnitellultakaan, jos esimerkiksi takalasin pyyhkimen pissapojan korjaaminen kestää viisi päivää ja sitä varten pitää purkaa melkein puoli autoa.
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/-/1135246661063

Toiseksi se on kovin kallis. Samalla rahalla saisi jo auton. Tai sitten puolta pienemmällä rahalla saisi samoista osista kootun auton, jossa vain olisi Volkkarin tai Skodan merkki keulalla.
http://www.hs.fi/autot/a1406254889912

Ystävällisin terveisin

Automies

Äänestä

Audi vetolenkin kuva keulassa.

Äänestä

veikkaa väärin, ketjun aloittaja ja jatkaja ovat sivistäneet itseään nuoruudessaan lukemalla mitä mainiointa tietolähdettä Pahkasika -lehteä..

Tälläinen viileä argumointi on tehokasta...

...vaikkei automies olekaan...

Äänestä

sitä huumoriakin sieltä synkän kuoren alta....

Äänestä

Audi - olympia volkkari...

Äänestä

Ovat olleet aiemmin K- kauppiaiden ns rinkelin myyjien pelejä. Näin ole asian ymmärtänyt.

Äänestä

A6 paskaa paketissa.laatikolla ja koneella ei tee mitään.samanlainen paska ku Skoda tai vw.ostakaa Veholta Nii tiedätte mikä on auto.

Äänestä

Huono trolli on huono trolli..

Äänestä

taidat olla pelloksella töissä.

Äänestä

Tämä saattaa nyt tulla järkytyksenä, mutta kerron sen kuitenkin.

Skodaa pidetään huonona autona. Todellisuus on kuitenkin se, että Skoda on kaikkien audi ja vw mallien kehitys/testiversio.

Skoda tehdään siis ensin ja siinä toimiviksi todetut osat ja osakononaisuudet siirretään 1:1 audeihin ja vw autoihin.

Skodan huono naine siis johtuu muutaman viallisen osan olemassaolosta. Mutta se kuitenkin on kanta-auto audille ja vwlle.

Skoda on siis edelläkävijä.

Äänestä

Nyt kyllä rupes tällaista köyhää japsiautoilijaa mietityttämään. Paljonko tuollainen A6 audi maksaa uutena jos myisin tän vuoden vanhan Lexus RX:än pois ja ostaisin sitten kunnon audin. Nettiautossa tällaisesta pyytäävät 73 000€ joten paljonko pitää laittaa väliin että saa japsiromun vaihdettua Audiin?

Äänestä
  • samanlainen öljypoltin kuin nykyisetkin Audit, ainakin savusta päätellen.

    Äänestä

Eivät köyhät 6 sylinterisillä saksalaisilla autoilla paljoa ajele.

Äänestä

Rikkaita ei kiinnosta autoilla brassailu. Se on tunnevammaisten paskiaisten hommaa.

Äänestä

Itsellä ollut muutaman kuukauden pari vuotta vanha A4 ja olen ollut tyytyväinen. Mitä nyt joutuu vähän öljyä lisäilemään, koska syö sitä ilmeisesti tarkoituksella tehtaan lupaaman 30 000 km öljynvaihtovälin vuoksi. Itse kyllä meinasin maks kymppitonnin välein vaihtaa.

Äänestä

Minulla Q malli AUDI, en ole tyytyväinen kopperoon . G sarjan MB voisi olla parempi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AUDI-mies kirjoitti:

Ei taida olla paljon rahaa mikkelin miehillä kun niin paljon noita japaninromuja liikenteessä. Itse ostin juuri Audi A6: sen TDI:N. Löytyy guatroa ja tiptroniccia jne niistähän japsiromuilla ajelijat voi vaan haaveilla..

Kun tuota rahaa on.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu